Neurologija

ocd

ana

zanim me da li bi se osoba kojoj je dijagnosticiran ocd (opsesivno-kompulzivni poremećaj) mogla javiti da sudjeluje u kakvoj kliničkoj studiji? da li se mozda provodi gdje u zgb-u ili okolici takvo istrazivanje?
hvala

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Na žalost, pitanje je postavljeno na krivi foreum. Opsesivno-kompulzivnim poremećajima bave se psihijatri (specijalisti za duševne bolesti). Klinička ispitivanja lijekova za psihijatrijske bolesti obavljaju se na Klinici za psihijatriju KBC Rebro, na Klinici za psihijatriju KB Sestre milosrdnice i u Kliničkoj psihijatrijskoj bolnici Vrapče.