Neurologija

oštećenje ulnarnog živca?

mmigan

Dobar dan,
Prije 5 godina sam se udarila laktom u ćošak stola. Baš onako "muški" što se kaže da me je jako zabolilo i "struja" jurnula kroz sve prste van.
To me je bolilo kojih tjedan dana i prestalo.
Nakon toga sam primjetila da mi je mali prst te ruke lagano utrnut, a prstenjak do njega isto tako ali samo gornja polovica prsta.
Nije me to mučilo do nedavno kad sam primjetila da mi se ta ruka čudno ponaša dok brišem nos. U nekim položajima kao da prsti nemaju staru snagu.
Ništa me ne boli, no tome svemu sigurno nije doprinjela niti navika na poslu da se nalaktim da tu ruku češto i klikam mišem.
Na internetu sam pronašla da je u pitanju ulnarni živac, pa sam sad odustala od nalakćivanja, i pokušavam tu ruku držati što opuštenije.
Da li mi možete još nešto preporučiti?
Unaprijed hvala!

Prof. dr. sc. Vesna Brinar, dr. med.

Pa ako samo to što ste opisali Vaši simptomi nema potrebe učiniti dodatne pretrage.
Ako imate trajnije i kontinuirane simptome trebate učiniti neurološki pregled i ev EMNG.