Neurologija

omaglica u glavi

DAVORKA

IMAM 47 GODINA. PROŠLOG LJETA DIJAGNOSTICIRAN MI JE IRITABILNI KOLON A PRED GODINU DANA SAM OPERIRALA ŽUČNE KAMENCE.OD LIJEKOVA UZIMAM RUDAKOL I HORMONALNU TERAPIJU TRISEQUENS.
U POSLJEDNJE VRIJEME POVREMENO MI SE JAVE SLIJEDEĆE TEGOBE:
- OSJEĆAM OMAGLICU ILI NEJASNOĆU U GLAVI TE MI HOD POSTAJE
NESTABILAN A VID NEJASAN
- U PRSIMA OSJEĆAM PRITISAK TE SAM BEZ APETITA
- ZNOJE MI SE DLANOVI I OSJEĆAM VRUĆINU ALI NEMAM TEMPERATURU
- UČESTALO MOKRIM
- OSJEĆAM ZAKOČENOST I BOLOVE U VRATU
OVE TEGOBE TRAJU JEDAN DAN DA BI IZA TOGA OPET SVE BILO NORMALNO. MOLIM DA MI SE ODGOVORI O ČEMU SE RADI TE ŠTO BI TREBALO PODUZETI

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Dio tegoba koje opisujete (pogotovo: omaglice, nestabilnost u hodu, nejasan vid, zakočenost i bolovi u vratu) mogle bi biti uzrokovane promjenama na vratnoj kralješnici. Savjetovao bih Vam da se javite Vašem liječniku pregled koji će Vas uputiti na potrebne pretrage kako bi se postavila dijagnoza i temeljem nalaza odredila eventualno potrebna terapija.