Neurologija

Ošamućenost

goran1

Pozdrav!

Evo da ispricam ukratko sta mi se prosli tjedan dogodilo..
Bio sam s drustvom vani, napio sam se (ne prejako), bio sam i u gorem pijanstvu od toga... drugi dan katastrofa, nista nisam jeo, povratio i onda negdje kasno navecer osjetio laganu osamucenost i napetost. Inace mislim tj. znam da mi je nervni sustav u nesto losijem stanju, i vec duzi niz godina se borim sa anksioznoscu.
I tako sam si ja mislio proci ce.. drugi dan isto osjetim da mi je "mutno" u glavi, i kad mijenjam vidno polje lagano kao da se osamutim. E i onda je dosao taj dan... 4 dana nakon pijanstva idem ja do faksa i kad me na semaforu pocela loviti lagana nesvjestica. Kako sam lagani panicar zbog anksioznosti, stanje mi se time jos vise pogorsalo. Jedva sam cekao doci doma, i kada sam dosao bio sam izvan sebe. Nakon toga nisam par dana nigdje isao cisto zbog straha a i moram priznati da me znala nakon toga ujutro uloviti ta osamucenost.
Kazem, prije toga prakticki me nikad nije ulovila nesvjestica, imam osjecaj da mi se nakon tog pijanstva nesto promijenilo u sklopu koliko god to cudno zvucalo.
Evo bilo kakav savjet ili nekakva dijagnoza bili bi od velike pomoci..

Prof. dr. sc. Vesna Brinar, dr. med.

pa prema opisu ne čini se da se u Vas radi o organskom oštećenju . Simptomi koji opisujete iako ne u potpunosti upućuju na mogući panični napadaj. Bilo bi dobro uzeti anksiolitik npr diazepam (Normabel, Apaurin a 2 mg ili 5 mg) , a ako simptomi potraju javite se na neurološki pregled