Neurologija

ozljeda

Davor

Iz otpusnog pisma, citiram:

“Dg: Fractura processus transversi 1.sin. verthebrae L-III
Stanje na izlasku: Contusio antebrachii dex.
Preporuka: konzervativna”

Iz povijesti bolesti, citiram:

“Klinički se ne vidi ozljeda kralježnice. Kralježnica u lumbalnom dijelu diskretno osjetljiva na perkusiju.
Dg: Fractura verth. L 3.
Dobio IHA ANA TE”

Na koji način su takove ozljede mogle nastati i koje su težine ? Da li su to teže ozljede ili ne ?

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Prema Vašem opisu radi se o prijelomu poprečnog nastavka trećeg slabinskog (lumbalnog) kralješka, a moglo bi se zaključiti da nisu oštećeni trup kralješka, lukovi niti zglobovi kralješka, a vjerovatno niti kralješnična moždina. Samo na temelju Vašeg opisa nije moguće procijeniti da li se radi o težoj ozljedi.