Neurologija

stalni bolovi

Evena

Štovani;
Već godinama imam problema sa bolovima u leđima , a najviše u doljnem dijelu,bolovi u zadnja 3 mjeseca su stalni i nikada ne prestaju tako da sam već ovisna o tabletama protiv bolova ,a pojaćani su poslije dužeg sjedenja ili hodanja kao i spavanja.Dijagnoza je ;naznačena skolioza,reducirana fiziološka lordoza,prisutni su znaci def.spondiloze u vidu diskretnih rubnih osteofita,sa suspektnim inicijalnim suženjem av.prostora u nivou 15/S1.Doktori su prognozirali da će se stanje pogoršavati s godinama.
Inaće imam 32 godine i zbog prirode posla moram sjediti 8 sati.Molim vas da mi obrazložite dijagnozu i preporućite kako postupati,da li je bolje da se što više krećem te da li je stalno svakodnevno sjedenje daljnja opasnost po kićmu.

Hvala

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Na temelju Vašeg opisa vrlo je teško zaključiti što bi mogao biti uzrok Vaših bolova u leđima. Međutim, moglo bi se raditi o bolovima koji su posljedica promjena na kralješnici koje opisujete. Preporučljivo bi bilo da se javite neurologu (specijalisti za bolesti živčanog sustava) na pregled. Učinit će se potrebna dijagnostička obrada, a na temelju nalaza postaviti dijagnoza i preporučit će Vam se potrebna terapija.