Neurologija

pojašnjenje nalaza doplera

welaq

Danas sam dobio ultrazvučni nalaz, pa bih molio nekog da mi ga objasni :

"Dopler VB sliva pokazuje difuzno povišen tonus kao odraz erxcitacije
cerviklanog simaptikusa-excitacija autonomnog živčanog sustava. Okluzije ili
stenoze nema. Isti nalaz na karotidama. Isti nalaz TCD."
E sad, što bi to značilo i koji su moguči uzročnici toga?
Koliko je to ozbiljno i koliko uspiješno se da liječiti i kojim lijekovima?

Hvala na odgovorima!

Dr M. Bošnjak Pašić

Nalaz ultrazvučnih pretraga krvnih žila ukazuje na određene smetnje cirkulacije u krvnim žilama koje vode krv u mozak i u samim krvnim žilama baze mozga. Nema značajnog suženja niti začepljenja što je najvažnije. Da bih znala je li Vam potrebno dodati kakve lijekove za poboljšanje cirkulacije bilo bi potrebno znati tko Vas je i zašto uputio na navedene pretrage, imate li Vi kakve smetnje i neurološki Vas pregledati. Stoga bih Vas uputila sa navedenim nalazima na pregled nadležnom neurologu.

welaq

Na te pretrage me uputio moj neurolog zbog povremenih blažih vrtoglavica i konstantnog osjećaja pijanstva tj, slabije koncentracije, pamčenja, ravnoteže... Koristio sam Pentilin , mislim da se tako zovu, dvadesetak dana, bez ikakvog rezultata. Prijedlog ? Kome da se obratim, jer mi taj neurolog (na uputnicu) ne ulijevaa povjerenje da je upućen u tu problematiku .