Neurologija

pojašnjenje nalaza EEG

Karmela

Molim Vas ako je to moguće da mi pojasnite slijedeći nalaz EEG i da mi kažete da li s takvim nalazom trebam provoditi neku terapiju.
Nalaz je slijedeći:
Osn.moždana akt. je alfa f.9-19Hz srednje volt. uz javljanje beta akt. f. 18-20 HZ niže volt. Interponira se povremeno theta akt.f.5-6 Hz srednje volt. Blokira djelom. Asim. i paroksizama nema. Na HV analogno. Nalaz je difuzno disritmično promjenjen.

Dr M. Bošnjak Pašić

Nemam podatke kakve tegobe imate i tko Vas je i zbog čega uputio da učinite EEG. Sam nalaz EEG-a nije dovoljan da bih Vam odgovorila da li je Vama potrebno provoditi ikakvu terapiju. Preporučila bih da se sa navedenim nalazom javite na pregled nadležnom neurologu koji će nakon uvida u Vaše tegobe i pregleda te uz navedeni EEG nalaz procijeniti što Vam je dalje za činiti.