Neurologija

Pojašnjenje nalaza eeg-a

mamalana

Poštovani,

U 2008. sam imala nekoliko težih vrtoglavica praćenih mučninom bez povraćanja. U međuvremenu sam rodila troje djece. U zadnjih mjesec dana su se ponovo javile blage vrtoglavice, mučnine prilikom vožnje u autu, primjećujem da imam slabiju ravnotežu i česte bljeskove svijetlosti na vanjskom dijelu vidnog polja na lijevom oku. Obavila sam oftalmološki pregled - sve djeluje u redu. Radi svega toga sam danas radila eeg.

Lijepo vas molim za pojašnjenje nalaza eeg-a:

Osnovna cerebralna aktivnost u srednje i niževoltažnom alfa ritmu frekvencije 10-11 Hz uz vrlo malo interponiranog srednje brzog beta ritma.
Reakcija vizualnog blokiranja djemično je izražena.
Asimetrije i paroksizama nema.
Specifičnih grafoelemenata nema.
Na HV difuzno se povremeno javlja nešto sporija aktivnost frekvencije 7-8 Hz.
Paroksizama nema.
FS ne unosi novosti.
Nalaz je blaže vulnerabilan s obzirom na HV - difuzno dizritmički promijenjen.

Prof. dr. sc. Vesna Brinar, dr. med.

Dakle EEG nije odgovor na Vaše simptome. EEG pokazuje manje iritativne promjene ali ne pokazuje znakove koji bi imlicirali epileptogene karakteristike ili usporenja iznad jedne ili obje hemisfere mozga.
Nestabilnost i bljeskanje pred jednim okom u mlade osobe zahtjevaju pregled neurologa te ovisno o tome MR mozga.