Neurologija

pritisak ili?

Mila

Postovani
moja majka je imala problema sa povisenim holesterolom i krvnim pritiskom. Prepisana joj je terapija i dijeta, pritisak se prilicno normalizovao ali ona povremeno (cesce pri promeni vremena) oseca vrtoglavice i to prilikom okreta i pogleda u stranu ( tada joj se poveca i pritisak, napominjem da je strasljiva osoba). To stanje se normalizuje za 1 dan i kasnije se oseca dobro.Ove vrtoglavice se sada cesce ponavljaju. Sta je u pitanju? Hvala

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Prema Vašem opisu moguće je da su tegobe Vaše majke posljedica promjena na vratnoj kralješnici. Savjetovao bih Vašoj majci da se javi svom liječniku koji će je pregledati i uputiti na potrebne pretrage kako bi se utvrdilo stanje njezine vratne kralješnice, te da nastavi uzimati lijekove za regulaciju krvnog tlaka i povišenog kolesterola.