Neurologija

Pritisak u glavi i ostalo...

Kety2008

Poštovani,
molila bih Vas pomoć jer moja doktoric opće prakse nije od koristi.
Prije 3 mjeseca, imala sam mali kolaps - povraćala sam, bilo mi je slabo, srce mi je ubrzano kucalo, nisam mogla spavati, bolila me glava, osjećala sam prtisak u glavi i trnce u licu, bolilo me u lijevoj strani prsnog koša tj. u grudima.
Bila sam kod svoje doktorice koja me slala na snimanje kralježnice i kod neurologa na pregled. nalaz kralježnice je u redu, nema nikakvih znakova da ona uječe na pritisak u glavi i trnce u licu. Neurolog mi je rekao da je sve ok i da sam vjerojatno imala samo fazu iscrpljenosti i neka jedem vitamine i biti će sve ok.
Od tada je prošlo skoro 3 mjeseca, bolje se osjeća ali i dalje imam određene smetnje tj.simptome. Svakodnevno osjetim bol u prsima, s lijeve strane (iznad lijeve dojke, bliže ramenu), bol je tupa i brzo prođe a mjesto gdje je bol je toplo, kao da ima temperaturu u tom dijelu tijela. U glavi i dalje osjećam čudan pritisak i povremeno osjetim trnce u licu ali su sve rijeđi. Često osjetim kako me probada u galvi, neka brza i malo jača bol, ali brzo prođe. pomažu tablete za glavobolju ali neznam koliko je pametno da ih stalno pijem. I dalje mi srce ubrzano kuca (doslovno ga osjetim u grlu), nekada imam faze kada ga osjetim cijeli dan, nekada u razmacima. često mi se dogodi da osjetim pritisak u ušima od kojeg mislim da ću se onesvjestiti, ne često, recim par puta tjedno. Također, mišić oko oka i nosa mi zna titrati , ne stalno, obično samo navečer.
Ne osjećam više slabost u tijelu, redovno jedem i nemam problema sa tekom ali imam promjene u raspoloženju, pomalo sam bezvoljna i nema volje nešto raditi, družiti se, uživati u prirodi i slično.
Trudim se redovno odmarati, prošetati svakodnevno zbog vrste posla koji obavljam, konzumirati par oroka dnevno...no unatoč trudu, svi navedeni simptomi su i dalje tu.
Moram napomenuti da radim poprilično stresan posao zbog kojeg aje došlo do kolapsa prije 3 mj.
Molim vas pomoć jer želim samo nastaviti normano živjeti kao i do sada (bez pritiska u glavi, bez trnaca u licu, bez ubrzanog kucanja srca i boli u prsima) jer se nemogu nikako opustiti i raditi normalne stvari...

Hvala,
Kety

Prof. dr. sc. Vesna Brinar, dr. med.

Polisimptomatske tegobe koje opisujete tipičan su nalaz serotonergičkog poremećaja uzrokovanog stresom. Ako ne pomažu relaksacijske vježbe svakako bi preporučila uzimanje serotonergika - lijekova koji inhibiraju sekundarnu pohranu serotonina poput escitaloprama .Odlaganje liječenja pogoršati će Vaše tegobe, panične atake i td.