Neurologija

Problemi u kongitivnim funkcijama,ravnoteži...molim pomoć!

simplicity

Imam 17 godina i u posljednje vrijeme(zadnjih mjesec-dva) imam razne probleme poput nestabilnosti u rukama i nogama(ne mogu stajati na jednoj nozi pravilno i dugo,trzaji u nogama tj. osjecaj kao da se nesto krece u njima),slabije gubljenje osjeta u njima,poremećaj ravnoteže...
Uz to simptomi koje sam imao vec od prije poput trzaja u glavi(nemogućnost držanja glave mirno),slabijeg razumijevanja,preusporenog rada mozga(predugo mi treba da rjesavam bilo kakve zadatke i opcenito da shvatim bilo sta sto mi se govori ili sto citam)...primjetio sam isto tako probleme u pamćenju,prebrzo zaboravljam ,a preteško učim...poteškoća u koncentraciji imam oduvijek ali mislim da su sad mnogo ozbiljniji jer misli u glavi mi jednostavno ne dopuštaju da se skoncentriram a ne mogu ih se rješit,misli na loše stvari poput bolesti,boli itd,neka vrsta anksioznosti koje se ne mogu rjesit jer se uz to ovi moji simptomi pojavljuju...Brinem se često zbog svega toga,svaki dan,svaki sat(osim kada igram neke video-igre ili tako nešto).Najviše se brinem zbog sve češćeg zaboravljanja iako mislim da to u mojim godina ne bi trebalo predstavljat problem i zbog tzv. fenomena ''dlake na jeziku'',mozak mi preusporeno radi i jednostavno mi ne dopusta da izvrsavam svakodnevne funkcije sada i one koje bi me trebale čekat...
Doktor opće prakse mi je predložio promjenu načina života i moje simptome nije shvaćao ozbiljnima jer ih je smatrao prolaznom fazom,ali to je bilo prije ovih novih simptoma vezanih uz ravnotežu,osjete itd.Neurologu sam spomenuo starije simptome,a uputio me na psihotest koji bi trebao obaviti prije daljnih pretraga.Mnogo stanja jos nisam spomenuo jer ih se ne mogu sjetiti,al zbilja se neprestano brinem,tješim se da imam lakši oblik depresije ali uz ove nove simptome se sve manje nadam tomu...
Doktore koliko se trebam brinut,da li je moguće da je to sam prolazno stanje i da je ovo sve odraz mog načina života,šta sve dolazi u obzir(što se tiče neuroloških poremećaja,a može i psihe) i koliko se trebam zabrinjavat sa ovim problemom nedostatka riječi...Molim vas da pokušate odgovorit na sva pitanje,unaprijed zahvaljujem.

simplicity

''i zbog tzv. fenomena ''dlake na jeziku'',mozak mi preusporeno radi i jednostavno mi ne dopusta da izvrsavam svakodnevne funkcije sada i one koje bi me trebale čekat...''
Ovdje sam zabunom napisao ''dlake na jeziku'' a radi se o ''na vrhu jezika'',tj. znam sta zelim reci al ne mogu naci prave riječi za to.

Prof. dr. sc. Vida Demarin, dr. med

Poštovani,
navodite svoj "stil života" kao glavni razlog ttegobama, a niste mi rekli na što se to točno odnosi. Za sada mislim da ste krenuli pravim putem razjašnjavati svoje simptome. Obavite psihotest i ostale pretrage, uzimajte propisane lijekove, promjenite stil života i javite se na kontrolu svom neurologu.