Neurologija

Savijet

Ljerka

Moje dijete od 11 godina ima dijagnozu CEPHALEA i DISRITMIČKI PROMIJENJEN EEG u spavanju žarište obostrano temporookcipitalno. EEG u budnom stanju mu se normalizirao jer već 4 godine troši terapiju APILEPSIN . Sada nam je lijećnik promijenio terapiju na DEPACINE CRONO. Molim vas da mi odgovorite dali moje dijete ima eplepsiju i dali je to što ima ako nije epilepsija izlječivo. Unaprijed hvala!!!!

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Nije moguće samo na temelju nalaza EEG (elektroencefalogram - zapis električne aktivnosti mozga) zaključiti da li netko ima ili nema epilepsiju. Vašem dijetu su liječnici propisali lijekove koji se koriste u liječenju epilepsije i vrlo je važno da propisani lijek redovito uzima, te da redovno odlazi na kontrolne preglede nadležnom liječniku.