Neurologija

simptomi

petra

Koji su simptomi tumora na mozgu? Čekam snimanje EEG za koji sam naručena 30.09.2002., a imam problema sa vrtoglavicama.
Bojim se da se ne radi o nečemu ozbiljnom.

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Simptomi tumora mozga ovise o mnogim čimbenicima kao što su sjedište tumora, vrsta tumora itd. Stoga nije moguće navesti tipične simptome tumora mozga, većina simptoma su nekarakteristični, a najčešće se javljaju jaka glavobolja, povraćanje, promjena duševnog stanja bolesnika i napadaji padavice. Međutim, svi ovi simptomi su vrlo nespecifični, pa je gotovo nemoguće samo na temelju simptoma postaviti dijagnozu tumora mozga.