Neurologija

vrtoglavica

ljilja

Imam 26 godina.Prije 2 meseca su pocele ne tako stalne vrtoglavice.Uradila sam test krvi gde mi je gvozdje bilo 5.8 sve ostalo je u redu.Posle toga sam posetila sve moguce specijaliste i svaki nalaz je bio uredan.Mnogi pominju nekakvu aneksioznost strah od sazrevanja mene ipak interesuje da li moze biti to ili je mozda u pitanju znak neke teske bolesti.

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Vrtoglavica je nespecifičan i nekarakterističan simptom koji se javlja u mnogim bolestima, pa i u bolestima povezanim sa sniženim vrijednostima željeza (pretpostavka je da je vrijednost željeza od 5,8 snižena u laboratoriju u kojem ste vadili krv). Svakako biste se trebali posavjetovati s Vašim liječnikom o potrebi daljnje obrade kako bi se ustanovio uzrok sniženim vrijednostima željeza i o potrebi liječenja smanjene vrijednosti željeza.