Neurologija

sindrom Guillain-Barre

ivanka

Koji se lijekovi primjenjuju kod liječenja pacijenata oboljelih od sindroma Guillain-Barre?

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Guillain-Barreovom sindrom najčešće nastaje nekoliko dana do 3 tjedna nakon banalne infekcije. Radi se o akutnom, progresivnom obliku upale perifernih živaca (polineuropatija) što uzrokuje slabost mišića. Uzrok je nepoznat, a najvjerojatno se radi o autoimunom poremećaju. Sindrom je hitno stanje koje zahtijeva bolničko liječenje uz stalno praćenje i nadzor svih vitalnih funkcija. Sindrom se najčešće liječi uklanjanjem neželjenih sastojaka plazme upotrebom aparata za hemodijalizu (tzv. plazmafereza) ili intravenskim davanjem imunoglobulina.

Marin

MAMA PRI IZLASKU IZ BOLNICE IDE NA FIZIKALNU TERAPIJU U OPATIJU
ZABRINJAVA ME ŠTO SU JOJ PRAKTIČKI ODUZETE NOGE ODNOSNO MOŽE SEMALO KRETATI UZ POMOČ HODALICE.PRSTI KOJI SU BILI
SAVIJENI NA DESNOJ RUCI POKAZUJU POBOLJŠANJE PO INTERVENSKOM LJEČENJU U BOLNICI,ALI NEMOČNA NA KOLJENIMA OSTALA JE ISTA.
MOLIM ZA VAŠE PRIJEDLOGE KAKO BI MAMI OMOGUČIO ŠTO USPJEŠNIJE LJEČENJE ILI UKOLIKO POSTOJI BOLNICA KOJA BI TO USPJEŠNIJE RIJEŠAVALA DA MI TO NAPIŠETE KAKO BI ZAPOČEO PREGOVORE SA BOLNICAMA GDIJE SE TO EVENTUALNO USPJEŠNIJE LJEČI.

HVALA