Neurologija

Stanje nakon krpeljnog meningoencefalitisa! Pomoć!

KME

Poštovani,

Imam 26 godina. Obolio sam od KME-a početkom 11. mjeseca prošle godine i ležao sam u bolnici 15 dana. Nisam imao nikakve glavobolje od odlaska iz bolnice do danas. Najviše me muči loše spavanje ( budim se neispavan ili tek počnem dobro spavati oko 10h i teško se budim kasnije ), pritisak nekad na desnoj strani glave, kad sam umoran zakrvavi mi se desno oko. U zadnje vrijeme sam primjetio, kod noćnih izlazaka, da mi male količine alkohola smetaju ( vidim duplu sliku i oči su mi čudne ).
Prije dva tjedna počeo sam opet igrati tenis i ići u teretanu. Možete li mi reći da li sam počeo prerano s treninzima?

Zanima me da li je to sve povezano sa KME-om i koliko dugo ću osjećati posljedice?

Unaprijed zahvaljujem

LIjepi pozdrav

Prof. dr. sc. Vesna Brinar, dr. med.

Vi ste izliječili krpeljni meningitis, no nakon upale mozga ili drugih težih bolesti nerijetko zaostaje poremećaj tzv serotonergičkog sustava, koji kontrolira bol, i može biti povezan s umorom, nesanicom i sl. simptomima. Dobro je da se bavite sportom , to će Vam pomoći ali možda u ovoj fazi trebati blaže sredstvo za regulaciju sna i općeg dobrog osjećanja koji djeluje na stabilizaciju serotoninskog sustava u mozgu. Zamolite liječnika za terapiju u tom smislu