Neurologija

Trnjenje

Nina

Poštovani,
počelo mi je u zadnje vrijeme trnuti ruke i noge (neovisno). Često se budim noću a da mi je jedan od ekstremiteta utrnjen. Kada nešto nosim, kada vozim auto ili kod bilo kojih drugih aktivnosti često mi znaju itrnuti ruke i noge. Onda moram to odložiti i protresti ruke ili ispružiti noge.Zna mi se desiti da mi npr. žmarci prođu po tjemenu tj. da mi taj dio kože na glavi kao utrne. Inače mi ruke i noge nisu hladne samo eto što mi kod posebnih situacija kada ne gibam dugo taj dio jednostavno utrne i brzo se umaram tj. nemam snage.
Ne pijem nikakve lijekove. Nedavne pretage krvi su uredu ikrvni tlak je u granicama normale. Pijem vitamine i magnezij kao šumeće tablete.
Što biste mi Vi preporučili?
Hvala unaprijed.
Nina

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Pojava trnaca u udovima zahtijevala bi pregled neurologa koji će Vas uputiti na potrebne pretrage.