Otorinolaringologija

2 pitanja

Vesna-Ana

1. Molim vas da mi odgovorite ako je moguce. Moja kcerka ima 12 godina i veoma je zdravo dijete. Problem koji ima je kad letimo, strasno je boli uho da cak i place. Ustvari bol se pojavi kad slijecemo. Cime ovo da sprijecimo?
2. Trenutno se nalazimo u Africi i ostajemo 1 godinu. Problem je sto smo pod airconditionom 24 sata i sve je u redu po danu jer pijemo mnogo vode, ali nocu se budimo jako suhog grla koje pece. Sta da uradimo u sobi?
hvala unaprijed

mr.sc.dr. D. Markov

1. Moguće je da se radi o nemogućnosti problemu tlakova u srednjem uhu, ili o deformaciji nosne pregrade, ili upalama nosne sluznice. Prije leta ponekad je potrebno ukapati kapi za nos.
2. Vjerojatno klima uređaj izaziva isusušivanje sluznice. Potrebno je zrak u subi ovlažiti.