Otorinolaringologija

polipi u nosu

klara

Poštovani,

molim Vas da mi odgovorite postoji li efikasan lijek (osim operacije) protiv polipa u nosu.
Zahvaljujem na odgovoru!

mr.sc.dr. D. Markov

Ne postoji efikasan lijek protiv polipa u nosu. Polipi u nosu mogu se liječiti konzervativno - lijekovima ( kortikosteroidima, nosnim sprejevima), te operativno. Ponovno pojavljivanje ( recidivi) javljaju se i kod operacija , kao i kod konzervativnog liječenja. Važno je prije liječenje utvrditi što je uzrok pojave polipa( alergija?).