Otorinolaringologija

Afte u grlu

tea

Postovani,
javljam se u zbog problema kojeg ima moj brat. Njemu su se prije nekih 2 mjeseca ucestalo pocele pojavljivati afte u ustima koje su trajale po 5-10 dana i prosle. Sada prije jedno 2 tjedna te afte su se prosirile i na grlo i zdrijelo. Krvna slika je uredna, nakon sto prodju ostavljaju oziljke a specijalista otorinolaringolog kaze da se nije susreo s takvim slucajem.

Molim Vas da mi predlozite sto bi bilo uputno poduzeti i pretrage koje predlazete.

Unaprijed zahvaljujem.

mr.sc.dr. D. Markov

Draga Tea,
Budući da se radi o recoidivirajućim aftama savjetujem vašem bratu pregled u Ambulanti za oralne bolesti Stomatološkog fakulteta, te na ORL klinici
Šalata gdje će se napraviti biopsija lezija u usnoj šupljini i postaviti patohistološka dijagnoza.