Otorinolaringologija

Sluh

Mama i tata

Orofaringoskopski, rinoskopski i otoskopski nalaz je uredan. Timpanogram je obostrano uredan.
Evocirana otoakustička emisija je obostrano odsutna.

Lijepo Vas molimo da nam pobliže kažete koliko naša beba ima šanse da nauči govoriti uz pomoć slušnog aparata i hoće li ako ostanu ovakvi nalazi biti potrebna ugradnja umjetne pužnice.
Postoji li mogućnost da se u toj dobi sluh još popravi i ima li nade da ide u normalnu školu nakon rehabilitacije.
Sve nas ovo jako zanima jer smo mladi roditelji i neznamo ništa o tome, a ni svi doktori nemaju isto mišljenje, neki su optimisti, a drugi ne.

Sve Vas ljepo pozdravljamo i puno Vam hvala.

Mama i tata.

P.S. za 6mj. beba ide na ponovni pregled.

mr.sc.dr. D. Markov

Dragi roditelji,
Niste napisali koliko beba ima mjeseci, godina?
Molim vas da navedete dob vašeg djeteta. Da li je dijete kandidat za umjetnu pužnicu odlučuje tim za kohlearne impalnte ( u kojem sudjeluju: audiolog, otokirurg, psiholog, logoped , audiopedagog, anesteziolog.. ) na ORL klinici Šalata i KB Sestre milosrdnice. Ukoliko želite nešto više znati o umjetnoj pužnici i savjetima za roditelje postoji udruga roditelja djece s umjetnom pužnicom koju vodi dr. A. Roglić na KBC Rebro.

mama & tata

Djete je staro 11 mjeseci.