Otorinolaringologija

ASSR I ABR metode

camicaza69

Poštovani, 01.09.2014. imala sam prometnu nesreću nakon koje ne čujem na desno a izgleda da je i lijevo oštećeno. Kako je to moguće?
Ovaj zadnji nalaz poslan mi je poštom na kućnu adresu. Na kontrolu sam naručena tek za 2 mjeseca te vas stoga molim da ga vi očitate. Puno vam hvala.

Nalaz: Kontrolni pregled
Nastavak obrade. 06.02.2015. na ADG utvrđena gluhoća desno, lijevo prag 20-35 dB.
Danas učinjeno ispitivanje sluha metodom ASSR: desno prag 100-100-100-100 dB, lijevo prag 10-10-15-15 dB
ABR (slušni evocirani potencijali; Neuro Latency Examination Test 21.1) na stimulaciju desnog uha clickom intenziteta 80-100 dB ne evocira val.
Lijevo fiziološke latencije I-III-V vala, interauralna razlika V vala produljena.
Dg: Anacusis lat dex
Normoacusis lat sin

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovana, imate potpuni gubitak sluha ( gluhoću) na desnom uhu i uredan prag sluha na lijevom uhu. Uz potpuni gubitak sluha, standardno slušno pomagalo ne pomaže, ev. se može pokušati sa izrazito jakim pomagalom na desnom uhu koje pojačava zvukove na 110 dB.