Otorinolaringologija

Hiperplazija sinusa

xxxNinaxxx

Poštovana, već 10 god imam bolove u predjelu čela te mi je dijagnosticiran kronicni sinusitis. Sada unatrag pola godine, bol se preselila na nos, točnije boli me nosna kost pa do sredine nosa. Rtg sinusa sam napravila jucer i nalaz glasi: na snimkama pns uredno prozracne prikazane pns. Hiperplazija desnog frontalnog sinusa. Nosni septum uspravan. Moram cekati termin kod dr, pa vas molim da mi objasnite nalaz, te smatrate li da bol u nosu ima veze sa sinusima ili ne?

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovana, obzirom na Vaše smetnje, trebala bi učiniti CT sinusa koji predstavlja standard u postavljanju dijagnoze bolesti nosa i sinusa. To je jedina pretraga koja može dati dovoljno detalja na kojima se može temeljiti dijagnoza.