Otorinolaringologija

Carcinoma

Branko

Poštovani,

lijepo bi molila da mi odgovorite kakve kontrole, koliko često i kakvu prevenciju treba provoditi bolesnik kojemu je laserski operiran tumor glasnica (stadij II) i nakon toga provedeno zračenje. Bolesnik ima 60 godina i češće obolijeva od prehlade dišnih putova nakon operacije.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

prof. dr. Željko Bumber

Redovite kontrole prema savjetu liječnika, zabrana pušenja i štetnih inhalacija. Smanjiti mogućnost kontakta sluznice i želučane kiseline.