Otorinolaringologija

cefaleksin-HITNO

K.

imam velikih problema sa grlom. imam 15 god. od utorka sam jako prehlađena, imam visoku temperaturu(do 39) a najgore mi je grlo. nekad uopće ne mogu govoriti, stalno kašljem... danas sam bila kod liječnika i propisao mi je Cefaleksin kapsule. problem je što ne mogu piti kapsule, nikad nisam mogla. nije problem u grlu, nije suženo. trebam uzimati 2 kapsule u jutro i 2 navečer. zanima me smijem li ih rastopiti u vodi(sa šećerom)? što mi se može dogoditi ako ih ne budem uzimala?

mr.sc.dr.D.Markov

Ukoliko ne možete uzimati tablete terapija se može provesti pareneralno - injekcijama. Ukoliko ne uzimate Cefaleksin a i dalje imate temperaturu potrebno je uzeti briseve grla bakteriološki. Ukoliko se radi o virusnoj upali Cefaleksin nije potrebno niti uzimati.