Otorinolaringologija

kronični alergijski sinusitis

nada1

U međuvremenu sam dobila nalaz:CT PNS sa transverzalnim skenovima od 5 mm pokazuje izražajno obostrano u maksilarnim sinusima više desno, te u poziciji prednjih, srednjih i stražnjih etmoidalnih celula, dijelom u poziciji sfenoidalnih sinusa, u poziciji nosnih hodnika i nosnih šupljina konfluentna zasjenjenja sa oštrim rubom polukružno.Na presjacima kroz orbitu izgleda uredan nalaz.Znakove koštane destrukcije u području koštanih sinusa se ne vidi.
Zaključak: Sinonazalne polipoidne mase uglavnom simetričnog prikaza kako je opisano, što bi odgovaralo kroničnom alergijskom sinusitisu.

Napominjem da sam alergična na određene vrste lijekova( kafetin, analgin, plivadon,..), PA VAS I OVOM PRILIKOM MOLIM ZA VAŠE CIJENJENO MIŠLJENJE I PREPORUKU NAČINA LIJEČENJA TJ. OPERACIJE.
Unaprijed zahvaljujem.Nada

mr.sc.dr.D.Markov

Poštovana Nada,
Kod vas se radi o kroničnoj upali sinusa. Ukoliko imate glavobolje, otežano disanje na nos, postnazalnu sekreciju indicirana je operacija sinusa. Ako se radi o alergijskoj upali liječenje se može provoditi i konzervativno (lijekovima) u obliku sprejeva za nos i tableta.

nada1

zahvaljujem na odgovoru, nada