Otorinolaringologija

curenje iz uha i neugodan miris...

dariotea

Imam vec duze vrijeme problem sa uhom.Curi mi sekret zuckasto-smedje boje,neugodnog mirisa,samo iz desnog uha.Lijevo je uredu.To mi se desava uglavnom kada legnem na tu stranu.Slabije cujem ali nemam nikakvih bolova.Obilazio sam mnogo doktora ali svaki je imao uglavnom drugacije misljenje i ni jedan mi nije pomogao da to prodje.Zato sam odlucio da probam jos i ovde da cujem vase misljenje...Sta vi mislite,sta je to? Unaprijed hvala!

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovani, svakako učinite bakteriološki bris sekreta iz zvukovoda i ORL pregled nakon kojeg ćete vjerojatno biti upućen na snimanje temporalne kosti budući se kod Vas radi o kroničnoj upali srednjeg uha. Kroničnu upalu srednjeg uha potrebno je liječiti zbog mogućih neugodnih komplikacija.

dariotea

Zaboravih napomenuti da pri tome imam problema sa disanjem,tj. otezano disem. Zadnji doktor kod kojeg sam bio je rekao da imam treci krajnik i da je to uzrok problema sa uhom. da je doslo do zacepljenja u usnoj skoljci i predlozio mi je operaciju treceg krajnika i onda operaciju uha,kaze nema drugog lijeka za mene.

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Zaboravih napomenuti da pri tome imam problema sa disanjem,tj. otezano disem. Zadnji doktor kod kojeg sam bio je rekao da imam treci krajnik i da je to uzrok problema sa uhom. da je doslo do zacepljenja u usnoj skoljci i predlozio mi je operaciju treceg krajnika i onda operaciju uha,kaze nema drugog lijeka za mene.
Poštovana, Vaš doktor je u pravu; ako imate povećane adenoidne vegetacije, najprije morate njih operirati budući da potenciraju recidivirajuće upale srednjeg uha, a zatim se usmjeriti na srednje uho. Međutim, povećane adenoidne vegetacije nisu uobičajene za Vašu dob i nije na odmet ustanoviti razlog nenadanog povećanja.