Otorinolaringologija

gljivicno oboljenje

milla1

Prije mj.dana otkrivene su mi gljivice u lijevom uhu...nista me ne blli nego imam osjecaj zacepljenosti i zujanje te slabije cujem...prije par dana na kontroli uz gljivice otkriveno i ostećenje bubnjica.Terapija: 3*3 kapi canesten kapi.Jako me pece kad si to ukapam i slijeva mi se sve u grlo. Zanima me da li cu se s tim kapima uspijeti rjesiti gljivica i izlijeciti bubnjić???...Hvala

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovani, nejasna mi je činjenica da u mjesec dana niste uspjeli izliječiti otomikozu usprkos korištenju Canesten kapi. Možda je vrijeme da učinite bakt. i mikološki bris zvukovoda, pa da potvrdite ili ne mikozu. Otomikoza je praćena gustim blijedo žutim sekretom sa obiljem tamnosivih naslaga. U svakom slučaju, nemojte koristiti kapi koje Vas tako jako smetaju dok ne dođe nalaz brisa. Slijevanje kapi u grlo potvrđuje dijagnozu perforiranog bubnjića.