Otorinolaringologija

Izbočina na bradi

tileo

Kod sina, 13 godina, na kosti brade, malo desno od sredine brade, nalazi se tvrda izbočina, nepomična, bezbolna, kao da je dio kosti.
Bili smo kod doktorice, upućen je na RTG mandibule.
Nalazom nije utvđeno ništa abnormalno, doktorica je pogledala slike na kojima se ta izbočina čak ni ne vidi kao dio kosti, niti
na tkivu, To nije moje nagađanje, samo prenosim što mi je rekla. To je jedina pretraga koju smo napravili.
Nismo upućeni na daljnje pretrage.
Zabrinuta sam, i molim vaš savjet u vezi potrebe za daljnjim pretragama i mogućnosti dijagnoze.
Hvala,

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovana, ciljani CT donje vilice ( mandibule) može pokazati o kakvoj se točno tvorbi radi; da li je koštanog ili mekotkivnog podrijetla, njezina fiksiranost za kost i ograničenost prema okolini. Ako se odlučite na kirurško odstranjivanje, svakako učinite PHD nalaz / osim ako se radi o asimetriji kosti/