Otorinolaringologija

jednjak

Dado

Godinu dana sam se lijecio od helikobakterije,a sad je vise nemam.Sve je pocelo sa peckanjem na jednom mjestu u grlu,a sto vrijeme dalje ide,sve vise primjecujem promjenu na straznjem dijelu jezika:hrapav sa malom kvrzicom i zuto bijele boje,a i osjecam malo i toplinu i zarenje, a grlo mi je stalno suho.Snimio sam vrat i uradio citoskopsku pretragu jedne nadjene kvrzice u stitnjaci a nalaz je u redu sto se toga tice.ORL pregledom su mi pregledali glasnice i to je osim sto su oguljene od dugogodisnjeg pusenja u redu.Ne pusim otkad su nastali problemi a to je godina dana.Na gastroskopiji su mi nasli ostecenje sluznice -metaplazija.Molim Vas sto dalje da radim sa svojim grlom.

mr.sc.dr.D.Markov.

Neophodne su redovite kontrole kod gastroenerologa, isto tako pregled kod otorinolaringologa- fiberendoskopski pregled grkljana, kao i ultrazvučni pregled štitnjače.