Otorinolaringologija

jutarnje krvarenje iz nosa

Alem

Nos mi je konstantno (većinu vremena)začepljen.Ujutro mi je redovito začepljen i pri ispuhavanju nosa nalazim tragove zgrušane krvi(inače mi ne krvari).Također imam hiposekreciju suza(ali ne stalno ,već u prostorijama sa centralnim grijanjem,zadimljene prostorije).
rendgen sinusa je o.k.
test na inhalatorne alergene je neg.
nepusač sam,klasično grijanje.

mr.sc.dr.D.Markov

Neophodan je otorinolaringološki pregled, i fiberendoskopija nosa i nazofarinksa - izgled sluznice, mjesto krvarenja ?. Na temelju rtg snimke, alergoloških testova teško je otkriti uzrok krvarenja. Potrebno je i napraviti laboratorijske pretrage krvi.