Otorinolaringologija

Sinusi i Iga

Leo

Postovana doktorice!

Godinama imam probleme sa sinusima,IgA je vrlo nizak, AST visok-
nekoliko tisuca. Do sada sam bio tri puta na cijevciama. Cijelo vrijeme
imam povisenu temperaturu, glavobolje i vrtoglavice. Lice mi je
oteceno, a oci cesto krvave. Na alergoloskom testu-alergija na trave.

mr.sc.dr.D.Markov

Poštovani Leo
Kod Vas se radi o vjerojatno i o alergijskoj i bakterijskoj upali sinusa jer imate i povišenu temperaturu. Potrebno je ponoviti rtg snimku sinusa te učiniti sinusoskopiju pri kojoj je potrebno uzeti aspirat sinusa za mikrobiološku i citološku analizu. Nakon toga provesti ciljanu terapiju.