Otorinolaringologija

krajnici

sanjica

Kćerka ima 14,5 godina i imala je tijekom listopada AST 800, sada je 454. OFS: tonzile, izrazito hipertrofične u kriptama1. tonzile detritus. Nije imala česte upale krajnika, ali je nakon višemjesečnih zadržavanja gnojnih čepića na krajnicima, preporučena operacija. Je li operacija uistinu neophodna?
Postoji li u Hrvatskoj otorinolaringolog koji operira krajnike, a da nije potrebno bolničko ležanje nakon operacije. Rade li to samo privatni liječnici i koja je cijena operacije?

mr.sc.dr. D. Markov

Poštovana Sanjica,
Ukoliko vaša kćer nije imala česte upale krajnika, radi visokog AST(800) možete provesti 3 puta profilaksu Extencilina svaka 3 tj. Nakon toga napraviti kontrolni AST. Ukoliko budi i dalje iznad 200 vjerojatno je potrebna operacija. Vaša kćer ostaje u bolnici samo 1 noć nakon operacije. Cijenu kod privatnih liječnika neznam. Ukoliko želite boraviti s vašim djetetom možete uzeti apartman na klinici

nina

Molim vas,

dali je moguce da se ustanovi hpv u usnoj suplini i dali se radi takav obrisak ili ne?

Unapred zahvalna