Otorinolaringologija

Neizljecena upala uha

lujka

Postovani, imam sina od 18 godina i do prije dvije godine je cesto imao upale usiju pio razne antibiotike. Upale su prestale i poslije je obolio od epilepsije. Kao predosjecaj grand mal napada javlja mu se zvuk u glavi kao da mu sto ljudi odjednom nesto glasno govori. Zanima me moze li neizljecena upala uha biti uzrok epilepsije i moze li se na osnovu tog simptoma napada napravit neki pregled usiju u nadi da bi i napadi prestali. Ima li tu povezanosti.

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovana, epi se eventualno može povezati sa prethodnim meningitisom koji je možda nastao kao posljedica teške, gnojne upale uha, ali uvjerena sam da to ovdje nije slučaj. Aura epi napada može dolaziti u više oblika i to se u ovom kontekstu ne može dovesti u uzročnu vezu sa osnovnom bolešću. Pojednostavljeno, bolest uha nije uzrok epi napada.