Otorinolaringologija

Neugodan miris iz nosa

Mrix

Postovanje,

vec godinama imam ovaj simptom, ponekad se osjeti jace a nekad slabije. Takodjer, cesto mi je nos suh i pun zutih krastica. Sto bi to moglo biti i kako da se lijeci?

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovani, ukoliko imate dugogodišnje smetnje /a niste naveli nikakvu drugu simptomatologiju/, najbolje je da za početak učinite bakteriološki bris nosa, CT sinusa u 3 smjera i fiberendoskopiju nosa. Zadnje dvije pretrage moraju biti ordinirane od strane ORL specijaliste nakon prethodno učinjenog pregleda. Neugodan miris može nastati kao posljedica kron. upale sinusa ili nosne sluznice,nosne polipoze, stranog tijela itd.