Otorinolaringologija

pitanje

mia

Molim Vas za odgovor.....
Mom ocu curi nekakva tekucina iz uha...Ta tekucina nema onaj izgled kao normalna smola iz uha,nego je svijetlo smedjkasta,zukasta ,neprovidna,rekla bih kao gnoj....
On to primjecuje ,naravno,ali na nas nagovor nije htio otici doktoru (inace to je ujedno i naj teze postici).Primjetili smo da i ne cuje bas najbolje ,nije bas jako primjetno ,ali ne reaguje na razgovor ukoliko ne zna da mu se nesto govori ,ili ako govorimo tise....Molim Vas samo za informaciju ,sto bi moglo biti ? Treba mi makar kakav adut da ga natjeram na pregled.Inace je zdrav i ne zali se ni na kakve bolove

Hvala

mr.sc.dr. D. Markov

Draga Mia bez pregleda teško mije reći o čemu se radi. Moguće je da se radi o kroničnoj gnojnoj upali srednjeg uha. Potrebno je uzeti bakteriološki bris tog sekreta iz uha, napraviti radiološku obradu ( snimiti mastoide), te na osnovu nalaza provesti liječenje.