Otorinolaringologija

polipi u uhu

Ivana

Liječnik,otorinolaringolog me uputio na operaciju uha jer imam polip u srednjem uhu koji je kroz bubnjić prešao u vanjsko uho.Na to uho ne čujem gotovo ništa i kontinuirano mi curi.O kakvoj se operaciji radi, je li opasno i bolno.Je li opća ili lokalna anestezija.

mr.sc.dr.med. D.Markov

Kod vas se radi o kronicnoj upali srednjeg uha. Operacija (timpanoplastika) je neophodna da se odstrani bolesni proces (polip) iz srednjeg uha. Na taj nacin pacijent se rjesava stalne sekrecije iz uha , te mogucih komplikacija, a uz to se i moze poboljsati sluh. Operacija se kod odraslih moze raditi u lokalnoj anesteziji ali kod vecine bolesnika radi duzine trajanja same operacije radi se u opcoj anesteziji.