Otorinolaringologija

KRAJNICI

Gordana

Poštovani,
moja nećakinja ima 4,5 godina. Gotovo svaki mjesec ima upalu grla koja je popraćena temparaturom čak do 41 stupanj Celz. Liječnik je rekao da treba izvaditi krajnike. Moje pitanje je da li je još mala za taj zahvat i gdje je zahvat najbolje obaviti (koja bolnica u Zagrebu). Samo da još dodam da se dosta znoji i da joj je glavica često mokra od znoja.

mr.sc.dr.med.D.Markov

Kod vase necakinje se radi o ucestalim upalama krajnika te je indicirana operacija.Da bi se tocno znalo da li se radi o bakterijskim ili virusnim upalama neophodno je uzeti bakterioloske briseve grla. Preoperativno je potrebno uciniti kompletne laboratorijske pretrage . U petoj godini zivota nije premala za operaciju. Otorinolaringoloski pregled te dogovor za operaciju mozete obaviti na ORL klinici Salata ili drugim ORL odjelima u Zagrebu ( KB Merkur, KB Dubrava, Opca bolnica Sveti duh, i KB Sestre milosrdnice).