Otorinolaringologija

sum u usima

vlado

Vec duze vremena osjecam sumove u lijevom uhu, a nesto manje u desnom uhu. Na njemackim stranicama slicim ovima nasao sam savjet da se sum moze ublaziti ako stapicem vate mazem usnu supljinu jabucnim octom. To sam probao i osjetio sam manje poboljsanje.
Zanima me komentar ljecnika na ovaj nacin ljecenja te molim da mi se savjetuje daljnji nacin lijecenja.

Hvala V.

mr.sc.dr.D.Markov

Da bi se točno otkrio uzrok šuma u uhu potrebna je audiološka i vestibulološka obrada, kao i pregled kod otorinolaringologa. O vašoj terapiji s jabučnim octom nemam nikakva iskustva. Savjetujem vam obradu, a tek nakon toga terapiju.