Otorinolaringologija

sustanje u uhu

Mustafa

Imam 72 godine. Granicnu vrijednost krvnog pritiska. Granicnu vrijednost sa povremenim prebacajem holesterola zbog cega uzimam lijekove. Svojevremeno mi je ustanovljena "verterbrobazilaris sindroma" koja se izrazavala u povremenim snaznim "vertigo" situacijama. Nakon desetak godina terapije sa rederginom a privatno stalnim uzimanjem caja od koprive, ovakvi ispadi su skoro potpuno iscezli.
Unazad nekoliko godina pojavio mi se je stalni sum u desnom uhu koji je u potpunosti odrazavao pulsiranje srca. Veoma rijetko je to prestajalo, da bi zadnjih nekoliko godina trajalo neprekidno. Nakon svih pregleda i pretraga na ovdasnjoj klinici (Sarajevo) receno mi je da je to posljedica zakrcenja krvnih sudova. Sta uciniti da to prestane jer me nervno iscrpljuje.
Postovanje.

mr.sc.dr.D.Markov

Kod vas su tegobe uzrokovane promjenama na krvnim žilima ( visoki kolesterol), visoki tlak . Potrebno je redovito uzimanje antihipertenziva, te vazodilatotora, kao i sedativa.