Otorinolaringologija

treća mandula

Dubravka

Imam dijete staro tri godine. Prije mjesec dana bio je prehladjen i od onda teško diše po noći, tj. hrče. Pedijatrica nam je samo rekla da treba izvaditi treću mandulu bez da mu je propisala terapiju ili ga dala na pretrage. Koliko ima smisla to operirati ako postoji mogućnost da se ponovo vrati? Što napraviti prije nego zadnji izlaz bude vadjenje treće mandule? Hvala

mr.sc.dr.D. Markov

Ako vaše dijete diše otežano nakon prehlade nije potrebna operacija. Vjerojatno se radi o upali nosnog ždrijela. Prije odluke o operacciji potrebno je provesti terapiju prema antibiogramu, napraviti fiberendoskopski pregled nazofarinksa.