Kontracepcija

antibiotici

polar

Postovana dr.,
na forumu uvijek piše kako antibiotik ne utječe na kontracepciju,ali po internetu su svuda upozorenja kako je moguće da utjeću te se preporuča dodatna zaštita tijekom korištenja antibiotika. trenutno pijem azimed(kaze dr. isto sto i sumamed?. pretpostavljam da je dosta jak,ima samo 3tablete i ostaje dugo u organizmu, kaze dr. barem 6mj...što sad?dopunska kontracepcija ili ne?pijem triquilar.
Unaprijed zahvaljujem

Natalija Beljo, dr. med.

Pretpostavljam da Azimed pijete zbog nalaza u cervikalnom brisu ili Papa testu. Točno je da neki antibiotici smanjuju učinkovitost OHC pa se u vrijeme njihovog pijenja preporuča dodatna zastita. To znači da taj mjesec koristite i kondom, a ne šest mjeseci.

polar

Ne pijem zbog papa nalaza, hvala Boguhappy , već zbog jake upale grla.
hvala na odgovoru

Natalija Beljo, dr. med.

molim

ivana2006

Poštovana doktorica, sve pohvale za silne odgovore i za stranicu.
Imam jedno pitanje. S Logestom sam počela upravo danas, prvi puta uopće pijem kontracepciju, dosad sam se štitila s kondomima. Imam bakteriju u urinu, enterococus (bacterius faecalis) te sam već pri kraju s terapijom, imam samo još 10ak Ninur-a za popiti. Zanima me da li je pogrešno mješati kontracepciju sa mojim propisanim antibioticima?

Natalija Beljo, dr. med.

Nije , ali kako počinjete piti u ovom ciklusu tj mjesecu koristite mi dodatnu zastitu pri odnosu.

onlygirl

Postovana,
Molila bih Vas hitan odgovor iako mozda vec postoji odgovor na sljedece pitanje, no nisam u mogucnosti pregledavati ostale topice.
Naime, sinoc sam zapocela s novim blisterom Diana 35 i popila uz njih jednu i ujedno prvu tabletu antibiotika Amoxicilin.
Buduci da ne pijem navedeni antibiotik niti cu ga nastaviti piti i buduci da je ta tableta popijena zabunom, zanima me moram li koristiti narednih dana (ujedno cijeli ciklus) dodatnu zastitu uz navedenu oralnu kontracepciju?
Zahvaljujem unaprijed!

Natalija Beljo, dr. med.

Ako nećete nastaviti piti antibiotik ne trebate ništa.

@ir

postovanje Dr.
molila bi hitan odgovor.. dobila sam dvije kutije azimeda, zbog infekije koja se pokazala na papa testu.. dali da drugu popijem nakon jednog tjedna ili dva? zahvaljujem.

Natalija Beljo, dr. med.

Ukoliko je riječ o 3x 500 mg onda je jedna za Vašeg partnera.

weltschmerz

Doktorice, pila sam Sumamed 500 g i Almacin 5oog. Zanima me je li potrebna dodatna zaštita nakon završetka uzimanja tih antibiotika. Inače koristim Qlaira pilule. Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Bila je potrebna dok ste ih pili.

Amy2

Poštovana,

na terapiji sam penicilinskim antibiotikom, i zadnju tabletu antibiotika uzet ću dan prije početka novog ciklusa uzimanja Novynette tableta. Zanima me da li je potrebno primjenjivati dodatne mjere zaštite početkom novog ciklusa, i ako da, koliko dugo (pravilo 7 dana?)?

Unaprijed hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Kako je zadnja dan prije novog blistera samo 7 dana.

tajchy0612

Poštovana,

od 16.07. sam na antibioticima radi upale srednjeg uha. Od 16.07. do 23.07. sam bila na klavocinu, a od 26.07. me doktorica opće prakse prebacila na klimicin kapsule. Pijem ih još sada i imam ih za još 2 dana. Zadnju sam menstruaciju imala 30.07. Cijelo vrijeme dok sam pila antibiotike pila sam i pilule novynette. Sljedeću menstruaciju planiram odgoditi radi odlaska na more. Zanima me dali je potrebno nakon što prekinem za 2 dana sa antibioticima dodatna zaštita i koliko dugo? Malo se brinem jer sam ipak 3 tjedna na antibioticima i neznam koliko je to moglo utjecati na pilule. Puno hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Dok ih pijete potrebna je dodatna zaštita i još narednih 7 dana.

leica202

Poštovanje

Koristim triquilar a dobila sam amoksicilin kapsule i panatus sirup za prehladu pa me zanima da li mi je zaštita smanjena iako partner ne svršava u mene tijekom odnosa?
Hvala najljepša

Natalija Beljo, dr. med.

Dok pijete antibiotik dodatna zaštita.

Silvia04

Poštovana doktorice, danas sam popila prvu tabletu antibiotika - Azitromicin 250mg (6 tableta kroz pet dana). Zanima me utječe li ovaj antibiotik na yaz. Pročitala sam uputu o lijeku na kojoj se ne spominje ništa o kontracepciji(a na ostalim antibioticima je najčešće naglašeno da smanjuju djelotvornost). Yaz pijem već godinu dana i danas moram popiti 22.tbl (odnosno imam još 3 aktivne i 4 "ne"aktivne)! Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Natalija Beljo, dr. med.

Kako ste na zadnjim tbl. u blisteru ne trebate ništa.