Kontracepcija

ellaone

Ena.v

Poštovani,
Zadnja menstruacija mi je bila 26.08., ciklusi su mi obično 28-33 dana. Sa dečkom sam imala odnos 04.09., kondom je pukao, odmah nakon 20 minuta sam popila EllaOne tabletu.
Tako da je to bio 11 dan menstrualnog ciklusa, po menstrualnom kalendaru početak plodnih dana. Nisam imala smeđi iscjedak nako 7-10 dana kao sto mnoge opisuju. Samo sam umjesto ovulacije koja je trebala biti 09.09. osjetila bol isti kao kad je ovulacija 18.09.. prije 3 dana sam trebala dobiti menstruaciju, radila sam test na trudnoću dva puta bili su negativani, mada na zadnjem nakon 30 minuta pojavila se i bas blijeda još jedna crta. Da li je normalno da menstruacija kasni, imam veliki strah jer mi nije bilo smeđeg iscjedka i kasni mi? Hvala Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana EllaOne može poremetiti ciklus. Pričekajte još nekoliko dana (do 5) i ukoliko menstruacija ne nastupi ponovite test.

Majapetr2

Pozdrav,
Imala san nezasticeni odnos 20. Dan ciklusa. Zadnja 4 mjeseca mi ciklus traje 32,32,32,33 dana,a prije toga u razmaku od 24 do 28 dana. Trebam li uzeti neku tabletu iako je vec trebala bit zavrsena ovulacija, ali to nisam sigurna. U ljekarni su mi ponudili tabletu escapella pa ako bi trebala nesto popit,je li to prava tableta za mene ili da uzmem neku drugu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete uzeti escapelle ili ellaone. Ne postoji drugi način postkoitalne kontracepcije.

Ivy11

Poštovani,
Zadnju menstruaciju sam imala 27.01., zbog bolova sam popila voltaren koji je zaustavio menstruaciju na 20-ak sati i poslije je ponovno tekla normalno. Spolni odnos sa deckom sam imala 11.02. Bez zaštite, ali nije svrsio u mene. Popila sam ellaone tabletu sutradan (12.02.) prijepodne. Danas sam (16.02.) uocila smeđi iscjedak, pa me zanima je li moguća trudnoća i trebam li se brinuti? Prvi put da pijem ovu tabletu, nisam uzimala dosad nikakve kontracepcijske pilule. Hvala Vam na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, iscjedak je najvjerojatnije posljedica tablete. Prema svemu navedenom, trudnoća nije moguća.

Maja9999

Poštovani,
zadnja menstruacija mi je bila 9.3., ciklusi mi gotovo uvijek traju 28 dana. Sa dečkom sam imala odnos 15.3. kod kojeg je kondom pukao na kraju kod same ejakulacije, odmah nakon toga (2h) sam otišla u najbližu ljekarnu, kupila i popila EllaOne tabletu.
Tako da je to bio 7. dan menstrualnog ciklusa, po menstrualnom kalendaru. Odmah sam istog dana napravila i test ovulacije, a prema testu nije započela. Po mojem dosadašnjem iskustvu trebala bi započeti 20./21.3. Nakon što sam popila tabletu, malo mi je muka i glava me ubija. Zanima me kakvo je vaše mišljenje na moju novonastalu situaciju, jer mi je malo predugo čekati u neizvjesnosti do 4.4. kad bi mi trebala biti sljedeća menstruacija.
Lp i hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, imali ste odnos u vrijeme neplodinh dana, što je potvrdio i test ovulacije. Nije bilo potrebe za postkoitalnom kontracepcijom. Uglavnom, prema svemu navedenome trudnoća nije moguća.

Katryness13

Postovani,

Imala sam nezasticeni odnos sa ejakulacijom 12. dan ciklusa, aplikacija koju koristim za pracenje mjesecnica mi pokazuje da je to dan prije plodnih dana. Odnosno mjesecnicu sam imala 7-13.4., a to je bilo 18.4.
Popila sam ellaone 20 sati nakon odnosa. Ne osjecam nikakve mucnine i nuspojave i jako sam zabrinuta. Zanima me kolika je vjerojatnost za trudnocu i kada bih mogla uraditi test- mogu li vec oko 25. Tj barem tjedan dana nakon odnosa?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme plodnih dana. Tabletu ste uzeli na vrijeme, tako da je mogućnost trudnoće minimalna. Test uradite ukoliko bi menstruacija kasnila.

biba1234

Lijep pozdrav doktore,
Kod cure mi je uredna menstruacija i traje 28 dana. Prvi dan menstruacije je bio 17.10. Nezasticeni odnos smo imali 31.10 u dva navrata. Oba su bila bez ejakulacije u rodnicu nego je nakon par minuta ejakulant izbacen vani. Izmedju odnosa je proslo oko 3 i po sata i doslo je do mokrenja kod muskarca. Sutradan smo se prepali i popila je ellaone nakon odnosa 18h. Zanima me da li moze doci do trudnoce jer mislimo da je nastupila ovulacija na dan odnosa i da li tableta moze pomoci ako je uzeta na dan ili poslije dan ovulacije? I kada se moze napraviti najraniji test za trudnocu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, tableta osim što blokira ovulaciju, remeti i optimalnu hormonsku ravnotežu koja je potrebna da bi došlo do oplodnje i implantacije. Ipak, zaštita nije 100%. Test se najranije može napraviti 10 dana nakon odnosa.

biba1234

Zahvaljujem doktore na odgovoru.
Mozete li mi samo reci je li ima mogucnosti da je ostalo spermatozoida za oplodnju kod drugog odnosa ako je izmedju prvog i drugog proslo 3 ipo sata i muskarac je obilno mokrio jednom između odnosa? Ejakulacija je izbacena vani nije u rodnicu.

Ivo Balenović, dr. med.

Sigurno ih nije ostalo dovoljno za oplodnju. Za oplodnju je potrebna količina od oko 1 ml.

DiiDi1

Postovani,
Zadnja menstruacija mi je pocela 5.7. i zavrsila 8.7..
25-26 dana je izmedju 2 mensturacije.
Odnos sa pucanjem kondoma sam imala 13.7. oko 21h, 14.7. u 7i30h sam popila pilu.
Postoji li razlog za zabrinutost oko trudnoce?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tabletu ste uzeli na vrijeme, a i odnos je bio u vrijeme neplodnih dana (pri kraju), tako da je mogućnost trudnoće samo teoretska.

Toni55

Pozdrav, cikluy traje prosjecno 28 dana(14. Pise da je ovulacija) , 10. Dana je bila ejakulacija u rodnicu, 20 sati poslije je uzeta ella one. Mene zanima jel ellaone tek odgada ovulaciju kada ona nastupi 14. Dana za 5 dana ili se to racuna kao od dana uzimanja nje 11. Dana pa za +5 dana pa kao da bude 16.

Nadam se da ste me razumijeli.

Zahvaljujem

Ivo Balenović, dr. med.

Tableta odgađa ovulaciju za nekoliko dana, računajući od dana kad ovulacija treba nastupiti.

Ivaaannn

Postovanje upit.. cura i ja imali smo odnos zadnjeg dana njene menstruacije i oukao je kondom te sam svrsio u nju .. iz straha smi u roku od sat vremena otisli u najblizu ljekarnu i kupili ellaone.. trenutmo joj mensteuavija kasni oko tjedan dana.. pa se jako brinemo dal je normalno da kadni toliko . I nema osjecaja da bi trebala dobiti.. imate kakav savjet?

Ivo Balenović, dr. med.

Iako je prema svemu navedenom mogućnost trudnoće minimalna, savjetujem da uradi test.