Kontracepcija

ellaone

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nadajte se da ćete uskoro dobiti menstruaciju. Sada ništa ne možete napraviti.
Ako imate osjećaj da ćete dobiti onda se ne trebate brinuti. Nakon postkoitalne zaštite menstruacija može kasniti i do 7 dana.

anonimna55

Postovani! molim vas za pomoc, veliki sam panicar sad

Naime, posljednju menstruaciju imala sam 30.7 i trajala je 6 dana. Imala sam spolni odnos s deckom 14.08, on nije bio siguran da li je ejakulirao u mene pa sam radi sigurnosti popila ellaone tabletu unutar 48 sati. 19.08 prokrvarila sam, ali smedkasto i sitno.. potom je krvarenje postalo obilnije nakon 3,4 dana i bolovi su se pojavili kao da imam menstruaciju. Inace imam jake i bolne menstruacije, a ciklus mi je 31 dan. Krvarenje traje i danas, ali kao da je pred kraj. Da li je menstruacija uranila i poklopila se sa krvarenjem od tablete? kada bih trebala ocekivati sljedecu?
Nadam se da cete mi odgovoriti, bila bih vam jako zahvalna! happy unaprijed hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Riječ je o normalnoj menstruaciji.

anonimna55

sad mi je puno lakše
hvala vam puno happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

celicna lejdi

Vece, citam pitanja od djevojaka koje su pile ellaone i pretezeno su imale neke nuspojave ja sam je pila ali nisam imala nikakve nuspojave,pa sam zabrinuta da mozda nije djelovala,koliko kasni menstruacije posle ellaone,jer trebala sam danas dobiti ali nista

alberteinstein

Poštovani,

5.8. bio je datum početka zadnje menstruacije, 11.8. pukao nam je kondom, a 12.8. popila sam Escapelle. Krvarenje je uslijedilo 5 dana nakon uzimanja Escapella. Problem je što je kondom puknuo ponovno, točnije 27.8. nakon čega sam nazvala ginekologicu koja je rekla kako su šanse za trudnoćom 3% te da nema potrebe za novom pilulom, no napomenula je da unutar dva do tri dana pratim kakav je iscjedak te ako ga bude u pojačanim količinma da popijem Ellaone. Iscjedak je trenutno minimalan. Ipak savjetujte mi što učiniti kako ne bi došlo do neželjene trudnoće.

LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Celicna lejdi da li je djelovala ne znam. Menstruacija može kasniti do tjedan dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa ne poduzimajte. Pričekajte menstruaciju.

celicna lejdi

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

anonimna55

Postovani!

Opet ja, htjela bih vas pitati kada da ocekujem sljedecu menstruaciju, zbog toga sto me jajnici bole a tek mi je prosla prije tjedan dana. Koliko mogu biti sigurna da je ta tableta djelovala?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U očekivano vrijeme.

tatumka

Poštovani,
Menstruacija mi je trebala otprije doć 2.9. Jucer sam napravila test na trudnoću i negativan je bio u sekundi... Zanima me zasto je jos nema...dakle kasni više od tjedan dana...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzroci su razni. Od stresa, upale, ciste, pcosa itd. Savjetujem pregled. Dakako se ne radi o trudnoći.

alberteinstein

Poštovani,

moram Vas ponovno tražiti za mišljenje jer očekivana menstruacija koja je trebala doći 2.9. je izostala, tj do danas (13.9.) nije bilo krvarenja, osim nešto sukrvice u iscjedku što je trajalo svega dva dana. Postoji li šansa za trudnoćom?!

LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jeste napravili test na trudnoću?

alberteinstein

naravno da jesam, prije nekoliko dana i ispao je negativan. Zato me i brine izostanak mjesečnice.

LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. O uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postovima.

alfica

Poštovani doktore,
ispričavam se ako je već negdje postavljeno isto pitanje, no, je li postoji povezanost pilule za dan poslije (konkretno ellaone) i izvanmaternične trudnoće?
Ako unatoč piluli dođe do trudnoće, jel postoji rizik da zbog pilule ona bude izvanmaternična?
Ovo pitanje postavljam jer sam na uputi priloženoj uz ellaone pročitala da se je potrebno svakako nakon uzimanja ellaone javiti liječniku koji će provjeriti radi li se o ektopičnoj trudnoći.