Kontracepcija

Escapelle pilula

ladymemo

Poštovana doktorice,

popila sam 10h nakon odnosa Escapelle tableticu (puknuo je kondom, dečko nije svršio).

Do danas sam pila Amoksicilin jer imam jaku upalu živca u zubu. Pila sam i neofen da bol u zubu prođe. No doktorica mi je rekla da sa svime time trebam prestati da bi Escapelle mogla djelovati.

Koliko treba da Escapelle počne djelovati? Kad mogu opet piti Amoksicilin i/ili Neofen? Jer bol je ogromna, a ako upala ne prođe, zubu neće biti spasa (5.-ica je u pitanju koja se vidi pa me zato to zabrinjava).

Puno hvala na odgovoru!

Natalija Beljo, dr. med.

Nažalost tek kad prokrvarite znati ćemo da li je djelovalo.

Ana987

Imam 20 godina , imala sam spolni odnos se deckom i pukao je kondom, decko nije svrsio, na vrijeme smo shvatili da je kondom poukao. Bila sam kod ginekologa i dobila sam escapelle pilulu, popila sam je unutar 72h. Poslje pilule (balagi simptomi) nisam krvarila i dobila sam mjesecnicu normalno mozda je dan dva kasnila bila je normalna ko i svaka druga. Sada sljedecu mjesecnicu sam neki dan trebala dobiti ali dobila sam smeđkasti iscjedak s malo krvi i tako vec dva dana nemam nikakakve simptome pred mjesecnicu kao inace bol u trbuhu i nateknute grudi dali je moguce da mi je tablete poremetila mjesecnicu ? Brine me iscjedak sto traje dva dana i sto nemam osjetljive grudi a ni bolove u doljnjem djelu trbuha.. hvala na bilo kakvom savjetu!

Natalija Beljo, dr. med.

Sve ok , vjerojatno je nastupila brzo iza izazvane pa je kraća.

Ana987

mozda sam se krivo izrazila ili ste me krivo shvatili, prije prosle mjesecnice sam popila tabletu unutar 72h nisam dobila prijevremeno krvarenje, mjesecnica je uredno dosla na vrijeme i bila je obilna trajala je 6 dana.. i sada kad sam trebala dobiti mjesecnicu dobila sam smedji iscjedak koji evo sad traje tri dana a mjesecnice nema.. spolno aktivna nisam bila poslje tablete escapelle.. dakle na dan kad sam trebala dobiti mjesecnicu dobila sam smedji iscjedak koji traje evo sad traje tri dana.. inace mi iscjedak smjedji bude prije mjesecnice ali i isti dan dobijem mjesecnicu pravu.. pa me zanima dali je moguce da je doslo do nekog poremecaja. Hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Krivo shvatila , ali ako je bila obilna onda je u redu da sad ova bude kraća jer je i sluznica tanja.

jasenka7

Poštovana,
jučer na večer sam imala spolni odnos, kondom je puknuo (iako nisam baš sigurna u to, ali dosta sam paranoična pa ipak mislim da trebam uzeti escapelle, još nisam, no bila sam kod ginekologa i kupila sam u ljekarni, prošlo je tek oko 14 sati tako da čekam ručak jer se bojim mučnine i drugih nuspojava ako popijem na prazan želudac). Ako sam dobro razumjela, nekoliko dana nakon što se popije, dolazi izazvana menstruacija koja ne mora biti obilna i ne mora biti kao obična menstruacija nego kraća? Nakon toga, sljedeća bi trebala doći normalno, računajući ciklus od dana izazvane? Ili sam krivo shvatila? Izazvana menstruacija treba obavezno doći, ili i ne treba, nego samo sljedeća, normalno kao do sada? Na internetu ima stvarno mnogo informacija, a neke su i dosta kontradiktorne, tako da me zanima kako to konkretno djeluje. Zadnja menstruacija je bila 22.4.
Hvala....

Ana987

Doktorice meni se cini da sam ja dobila neki porecemecaj, nisam bila kod ginekologa nemam vremena. Ne osjecam se lose, kao sto sam opisala u proslim porukama da sam imala smedji iscjedak koji je sada nestao dakle trajao je u danima jednako ko i prava mjesecnica i evo sad neznam jel to zakasnjela reakcija ili sta.. imam sad osjetljive grudi ko kad imam pred mjesecnicu.. da napomenem da sam posalje tablete escapelle nisam imala prijevremeno krvarenje vjerojatno jer sam pri kraju ciklusa uzela tabletu .. dobila sam mjesecnicu u ocekivanim danima bila je obilna i trajala je 6 dana.. mislite li da bi se trebala hitno javiti ginekologu ili da pricekam sljedecu mjesecnicu? hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

jasenka7 Treba biti izazvano krvarenje i sljedeću očekujete cca 30 dana od izazvane.

Ana987 mislim da je to samo početak mjesečnice odnosno simptom da dolazi.

IsauraL

Poštovana doktorice,

Popila sam pilulu u petak unutar 24 sata od odnosa (danas je srijeda). Simptome, odnosno nuspojave nisam imala nikakve. U kojem razdoblju trebam očekivati krvarenje? da li je moguće da dođe tek kada bi trebala doći po pravilu i menstruacija ili baš mora doći prije? Ako ne dođe da li se trebam brinuti? Hvala Vam unaprijed!!

Natalija Beljo, dr. med.

Trebalo bi nastupiti unutar 10 dana od kad ste popili.

IsauraL

A ukoliko ne nastupi? Jesam dovoljno rano popila tabletu? (unutar 24 sata)

Natalija Beljo, dr. med.

Popili ste na vrijeme, ukoliko ne bi prokrvarili javite se ginekologu.

IsauraL

U subotu mi je počelo nekakvo smečkasto crvenkasto krvarenje ali na ulošku nema gotovo ništa već kad se nakon wc-a pobrišem s papirom onda se jako vidi. Prvo sam mislila da je to "uvod u menstruaciju" ali traje već 3 dana. Je li moguće da krvarenje bude tako oskudno, tj. više kad se pobrišem prilikom wc-a a ne na ulošku?

IsauraL

Da se nadovežem na prijašnji post. Možda malo glupo zvuči ali...unutra kolko primjetim ima krvi i to dosta ali ništa se ne pojavljuje na ulošku...eventualno nešto malo kad se pobrišem prilikom odlaska na wc.

Natalija Beljo, dr. med.

I to oskudno je dosta , da znamo da je djelovalo.

suzuki

Draga doktorice,

u subotu, 14.05. u 3 i 30h ja i dečko smo se zadovoljavali diranjem i većinom rukama, gotovo ništa spolovilom. Nakon što je svršio na stranu i obrisao sve, ja sam imala još nešto na rukama sperme koja je možda prenesena po mom klitorisu i početku vagine. Uzela sam pilulu u ponedjeljak, 16.05. u 23h, znači 66,5 sati nakon odnosa. Dali postoji mogućnost zatrudnjivanja s obzirom da sam uzela tabletu i da nije bilo nikakovog svršavanja unutra?

Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Nije moglo biti trudnoće na takakv način tako da sad jedino čekajte krvrenje koje će biti izazvano tbl.

suzuki

Doktorice, hvala na odgovoru i još samo jedna opaska. Bili su mi plodni dani, a spermiji su kao odlični plivači u toj okolini pa od tuda u biti moja zabrinutost.

Još jednom zahvaljujem

anchyca

Pozdrav! Prošlu sam menstruaciju imala 1.5., kasnila je 5 dana zbog stresa, ali je došla. No 17.5. smo moj dečko i ja imali odnose i kondom je pukao, nismo skužili sve do kraja, dakle on je svršio u mene. Isti dan, otprilike 3 sata poslije, sam popila Escapelle. Nije bilo povraćanja, imala sam blagi proljev, ali 15-ak sati nakon uzimanja tablete. Od samog uzimanja tablete su me grudi počele bolit, kao i trbuh i križa. Mislila sam da će prestat nakon 2-3 dana, no potrajalo je oko 5-6 dana, postupno slabeći... Možda 2 dana nakon što su me prestale boljeti grudi, opet su počele. Također me povremeno zaboli s desne ili lijeve strane trbuha (kao u području jajnika) te u križima. Sad, s obzirom da je internet konfuzno mjesto i da sam ja paranoična već polako, zanima me Vaše mišljenje da li je tableta djelovala? Nikakvo krvarenje još nisam imala, a menstruacija bi trebala redovito biti 29.5. To me također zbunilo jer čitam i na ovom forumu da bi trebala prokrvarit u roku od 10 dana po uzimanju tablete... Unaprijed hvala!