Kontracepcija

Escapelle pilula

Natalija Beljo, dr. med.

Bolovi koje osječate su pred mjesečnicu tako da ne mora to biti strogo unutar 10 dana. Još uvijek možete prokrvariti , čak neke pacijentice prokrvare na don očekivane mjesečnice.

hv19

pozdrav! imala sam spolni odnos sa deckom(pukao nam je kondom) i nakon 25 sati sam popila escapelle pilulu...trebam li se sta zabrinjavat???

hv19

p.s. mislim da nije svrsio u mene posto smo tek kad ga je izvadio osjetili da svrsava(izvinite na rjecniku)...to se desilo jucer(29.05) a pilulu sam popila danas 25 sati nakon spolnog odnosa...takoder sam danas trebala dobiti menstruaciju pa me jos zanima kada je mogu ocekivati??unaprijed hvala na odgovoru....

Natalija Beljo, dr. med.

Ako ste ju popili tek jučer kroz kojih cca 5 dana.

anii

popila sam tabletu unutar sat i pol nakon snošaja, prije 6 dana
za sada nema još ništa, samo bol u trbuhu i žućkasti iscjedak
P.S. danas sam trebala dobiti redovitu menstruaciju, no ništa

marimaric

Postovana doktorice,

menstruacije su mi redovne, zadnju sam imala 18.5.

3. i 4. lipnja imala sam s vise nezasticenih odnosa (s deckom), te sam 4. lipnja popodne popila escapelle.
Odnose sam imala i sutradan 5. lipnja.

Od 6. lipnja navecer, primjetila sam lagano probojno krvarenje, nista strasno, i ocekivala sam da ce kroz par dana prestati.
Medjutim, u posljednja dva dana je postalo vise menstrualno krvarenje, bojom i jacinom, danas osjecam i laganu bol u donjem dijelu trbuha, bas kao i pri uobicajenom prvom danu menstruacije.

Neki savjet? (osim ocitog, da ne budem blesava s nezasticenim odnosom)

Natalija Beljo, dr. med.

ani i Sve ok pošto ste popili i neće doći očekivana već će kasniti.

marimaric Sve je ok , dobili ste krvarenje koje je izazvanomEscapella pilulom . Savjetovala bih da razmislite o korištenju OHC jer vidim da prakticirate nezaštičeni odnos.

dar

pitanje
da li krvarenje treba nastupiti u roku od 10 dana od dana uzimanja pilule ili u roku od 10 dana od početka redovne menstruacije?

Natalija Beljo, dr. med.

Cca 10 dana od uzimanja pilule.

DarioM

Postovani.. Imao sam spolni odnos bez zastite 25.06 i nisam svrsio...100 % sam siguran...al opet se bojim i molim za vas savjet..
njena zadnja mjesecnica bila je 12.06 i kaze da joj obicno kasni.. pozz

Margita 87

Poštovani, ginekolog mi je prije godinu dana dijagnosticirao skraćeni lijevi jajnik, zbog učestalih upala mjehura koje su se onda vjerojatno proširile i na jajnik, no rekao je kako je to normalno i kako nema razloga za brigu. Jučer sam popila escapelle pilulu i nemam nikakvih nuspojava, osim neugodne tupe boli u lijevom jajniku. Trebam li se obratiti ginekologu ili je to normalna nuspojava. Hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Dario M Neka napravi test.
Margarita87 Sve je to ok.

JelenaJelenaJelena

Popila sam juce oko 20h escapelle pilulu, nisam imala nikakvih tegoba (mucninu, glavobolju...). Zanima me da li mogu da popijem jos jednu pilulu za svaki slucaj happy Znaci u roku od 18h da li mogu da popijem 2 pilule... Ne znam da li bi imala neka nezeljena dejstva, posledice ako bih popila dve. Unapred hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Ne smijete popiti dvije jedna je dovoljna.Zato je i napravljena da sa jednom tbl. i s manje nus pojava dobijemo učinak koji želimo.

nadjaa

Poštovana!

Partner i ja smo imali nezgodu s kondomom prije nekoliko mjeseci nakon čega sam ja popila escapelle. Sve je bilo u redu no nakon nekih mjesec dana dobila sam gljivičnu infekciju koju sam liječila po preporuci ginekologa (i partner također), međutim infekcija se opet nakon mjesec dana ponovila. Imam 25 godina i prije nikada nisam imala problema s gljivičnim infekcijama. Zanima me može li escapelle biti uzrok tome?

Hvala,
Lijep pozdrav

Pahuljetina

Moj problem je sledeci- Poslednju menstruaciju sam imala 11 juna koja je trajala do 16 juna, posle toga sam imala odnos pri kojem je pukao kondom ( 20 jun). Sutradan 21 juna sam popila Escapelle pilulu, tacnije posle 22 sata. Nakon 7 dana ( 29 juna )sam dobila malo krvarenje, koje nije bilo ni po boji ni po intezitetu kao redovna menstruacija, praceno bolom u donjem delu stomaka i bolom u grudima. Krvarenje je trajalo 4 dana. Medjutim kad je to prestalo mene su grudi pocele jos jace da bole. Da li je to normalno posle uzimanja Escapelle pilule? Za svaki slucaj sam danas uradila test i bio je negativan. Da li imam razloga za brigu? Ako ne, kad mogu ocekivati sledecu menstruaciju ( prvu posle uzimanja pilule)? Unapred hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

nadjaa Ne.

Pahuljetina Iamli ste izavano krvarenje tako da ste strane sve ok, sad vjerojatno može doći i mjesečnica .

neomele

Ovako.. moja cura i ja imali smo seksualni odnos.. ako se to moze nazvati tako.. jer dva puta sam usao u nju po pola minute, minutu.. i ona je tada imala šesti dan menstruacije .. sad se bojimo jel moguce da ostane trudna i ako nisam svrsio .. nit nist .. jel moguce zbog predejakulacije da ostane trudna .. iako sumnjam da je to izaslo jer stvarno za te pola minute ne mozes toliko bit napaljen da to izade.. ... sad zanima nas da uzme tabletu escapelle ili ne.. odnos je bio prije 2 dana .. hvala big-smile

Natalija Beljo, dr. med.

Nije bilo u tako kratkom vremenu ni prejakulata, tako da nema panike.

marija0512

Postovana,

Nezasticeni odnos mi je bio 3.07. Pilulu sam polila 4.07. Krvarenje sam dobila 10.07.
zadnja mestroacija je po4ela 25.06 i zavrsila se 01.07.
Moje pitanje je, koliko ce krvarenje da traje, i da li je to menstroacija? Da li je to normalno? I kada ce doci sledeci ciklus?

Unapred zahvalna.