Kontracepcija

Escapelle pilula

Natalija Beljo, dr. med.

Da.

ivanicaa

Doktorka, 10 daana posle tablete se javilo krvanje ali nije isto kao redovna menstruacija , tog dana sam trebala da dobijem i menstruaciju, kada treba da ocekujem redovnu menstruaciju?

Natalija Beljo, dr. med.

Kroz mjesec od dana kad ste prokrvarili.

jadna_ja

dakle trazila sam po forumu odgovor ali ga nisam u potpunosti nasla....evo ovako dakle 6.2. dobila sam normalnu menstruaciju koja je trajala 5 dana kao i obicno.no 14.2. imala sam spolni odnos sa svojim partnerom pri kojem smo koristili kondom ali je kondom pukao i mi to nismo primjetili sta znaci da je on potpuno svrsio u mene.
s obzirom da je bilo kasno trebala sam cekati do sljedeceg dana da odem kod ginekologinje po bijeli recept za escapelle.znaci popila sam tabletu negdje oko 4-5 sati popodne.znam da nije kasno bilo jer se moze popiti u roku od 72 sata.e sad sedam dana nakon toga dobila sam takozvanu izazvanu menstruaciju. slabo krvarenje tocnije smedji iscjedak prvi dan a kasnije tamnija krv sa mnogo ugrusaka i na ulosku nije bilo skoro nista kao da se sve skupljalo unutra. mjesec dana nakon toga sam dobila mjesecnicu normalno znaci negdje oko 21.3. ta mjesecnica nije bila nista sto bi ja nazvala normalnim.nisam imala niti jedan simptom kao kad mi je bila normalna mjesecnica nije me nista bolilo u donjem dijelu trbuha kao sto je to obicno bilo svaki mjesec, bila je oskudna i opet na ulosku nije bilo skoro pa nista a kad se obrisem na papiru je bilo dosta krvi. nakon tocno 14 dana od prvog dana te normalne mjesecnice znaci oko 4.4. dobila sam ponovno krvarenje. koje je trajalo niti 2 dana...i bilo je vrlo oskudno...vec tri dana svako malo osjetim vrlo malu bol u donjem dijelu trbuha, grudi me bole i svaki put kad odem na wc kad se obrisem postoji malo krvi u iscjedku...molim vas recite mi okvirno sto bi to moglo biti jer ja sam luda skroz neznam dali to jos moze biti uzrok poremecaja hormona izazvanih escapelle pilulom ili da pilula uopce nije djelovala bez obzira na takozvanu izazvanu menstruaciju....test jos nisam napravila jer se bojim da sam ipak mogla ostati trudna...molim vas za brzi i po mogucnosti helpfull odgovor! unaprijed mnogo zahvaljujem...:/

Natalija Beljo, dr. med.

Možete biti mirni, bilo je izazvano krvarenje uslijedila je mjesečnica i sad ponovo 4.4 je vračanje ciklusa na "staro" jer imali ste 6.2 tako da je to normalna mjesečnica.happy)

ivanicaa

doktorka posle escapelle sam dobila redovno menstruaciju ali sledeca kasni dva dana a danas je pocelo blago krvarenje da li postoji mogucnost da je to zbog escapellee i da li je blago krvarenje roze boje siguran znak trudnoce ?sad

Natalija Beljo, dr. med.

Imali ste mjesečnicu iza Escapelle tako da nema panike.

Sara45

Molim Vas za savjet, posljednja menstruacija mi je počela 12. ili 13.04. i trajala normalno kao i uvijek 6-7 dana, 30.04. (cca 19 dana nakon početka menstruacije) partneru i meni se dogodila nezgoda s kondomom tako da je slučajno ejakulirao u mene, 14 sati nakon (jutro 01.05.) sam popila escapelle. No nevjerojatno ali 05.05. (samo 3 dana nakon uzimanja escapelle tablete) nam je tijekom snošaja puknuo kondom tako da je i opet slučajno ejakulirao u mene. Trenutno je od toga prošlo nekih 24 sata. E sad, ja još uvijek nisam dobila menstruaciju, niti išta slično tome, ni onu koja bi bila izazvana escapelle tabletom, a ni redovitu, a eto u meduvremenu se to opet dogodilo. I sad, sto da radim, da li da čekam menstruaciju, ili da uzmem jos jednu tabletu, ili se to ne smije, da li jos vrijedi djelovanje one uzete u srijedu ujutro? Što zapravo sad mogu napraviti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Sara pričekajte menstruaciju.

ivanicaa

htelaa sam da pitam da li zbog escapella mogu da se jave krvni ugrusci tokog menstruacije pre escapella nisam imala probleme sa istim ? Unapred Hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ne to nije od escapelle tbl.

arianna

dobar dan,
escapelle pilulu sam popila 19.04., prije toga menstruacija mi je zavrsila 10.04.,
nakon 4 dana imala sam uzasne bolove i dva dana nakon tih bolova poceo mi je ici smedji gusti iscjedak..te sam dobila menstruaciju koja je bila vrlo obilna svih 6 dana (sto kod mene inace nije normalno) i trajala je do 30.04.,
zatim sam nakon tri, cetiri dana dobila ponovo menstruaciju koja je vise licila na moju uobicajenu i trajala je do 9.05.
isla sam kod ginekologice koja mi je prepisala kontracepcijske pilule koje bih trebala poceti piti prvi dan sljedece menstruacije
medjutim ja neznam kada bih trebala ocekivati sljedecu menstruaciju, a danas mi je opet poceo ici neki smedji iscjedak i imam bolove..i sada neznam dali je moguce da ce mi sada opet poceti krvarenje i dali je to normalno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, za koji dan ćete dobiti pravu menstruaciju. Sa prvim danom menstruacije , dakle kad počne pravo krvarenje a ne smeđi iscjedak,dakle prema izračunu ovih dana, krenite sa uzimanjem pilula.

arianna

Dali se trebam zabrinuti ukoliko jos nisam dobila menstruaciju?

arianna

U prethodnom postu nisam napisala, pilulu sam bila uzela 17 sati nakon odnosa.

arianna

da li je uopce moguce da ta pilula nije djelovala iako sam popila unutar 24 sata? molim vas za brzi odgovor na ova pitanja, hvala

Nataša Šemnički, dr. med.

arianna ,

popili ste tabletu na vrijema.
Kod svakog kašnjenja menstruacije ginekolog prvo preporučuje učiniti test jer prvo treba isključiti trudnoću.
Kod negativnog testa javite se ginekologu na UZV pregled.

L.P.

ticko

Postovana,
Popila sa Escapelle pilulu pola sata nakon nezasticenog odnosa radi prevencije. Od sledece menstruacije (7.7.) trebalo je da pocnem da pijem kontraceptivne pilule Diane 35. Zanima me da li Escapelle utice na kontraceptivne pilule i ako dobijem menstruaciju ranije zbog Escapelle da li tada da pocnem sa kontracepcijom ili od sledece mentruacije? Hvala unapred.

Nataša Šemnički, dr. med.

ticko ,

hitna kontracepcija neće niša loše utijecati na Dijane 35 koje slobodno započnite sa 1. danaom menstruacije kada ona uslijedi.

L.p.

gagy2411

Postovani, poslednja menstruacija mi je pocela 9. 06. , odnos sam imala 15. 06. Sto je bio prvi dan nakon kraja menstruacije, kondom je spao i partner je djelimicno ejakulirao u meni, pola sata posle toga sam popila escapelle. 5 dana nakon sto sam popila tabletu, prokrvarila sam i to je trajalo svega dan ipo. Najprije sam uradila 2 urin testa, oba su bila negativna. Radila sam i beta hcg iz krvi 19. dan od odnosa, rezultat je negativan, da li je merodavan u to vreme? Da li je iskljucena mogucnost trudnoce? Menstruacija je trebala doci juce ali kasni. Da li je moguce da je to zbog Escapelle? Kad bih trebala ocekivati sledecu menstruaciju? I koliko trebam cekati da bih posla kod ginekologa? Molim odgovor sto prije. Pozdrav.