Kontracepcija

Jel moguće zatrudnjeti bez ejakulacije?

Natalija Beljo, dr. med.

Možete napraviti test 14 dana od odnosa , ali do tad ćete vjerojatno dobiti.

ZeRoo-CooL

Imao sam odnos s djevojkom 2 puta u večeri (zadnji dan plodnih dana) ,i oba puta sam koristio prezervativ s time da sam ejakulirao u njega izvan vagine. Oba puta sam skinuo prezervativ i obrisao penis maramicom. Nakon toga je uslijedio "petting" ,zanima me da li je moguće da dođe do trudnoće ukoliko je vrh penisa došao u kontakt s vaginom (nije bilo penetracije) pošto sam prije toga 2 puta ejakulirao u kondom?
Hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.

ZeRoo-CooL

Zahvaljujem na odgovoru,bio sam zabrinut pošto joj kasni menstruacija,al to je valjda od stresa. Imam još jedno pitanje,da li se ovisno o tome koliko se puta ejakulira uzastopce smanjuje kvaliteta spermija,tj pokretljivost itd.

ZeRoo-CooL

Da dodam još jedno pitanje,ukoliko dođe do penetracije samo s vrhom penisa...U situaciji navedenoj gore,da li postoji šansa za trudnoću? Hvala puno happy

Natalija Beljo, dr. med.

Tako nećete smanjiti pokretljivost, ako nema pentraciji i ejakulacije ( odnosno ejakulacije blizu rodnice ) nema straha.

anonimus123

Imao sam odnos sa djevojkom na nacin da smo prvo koristili prezervativ, a nakon ejakulacije u njega, skinuo sam ga, obrisao penis maramicom te smo nastavili odnos. Jasno mi je da postoje šanse da se tako zatrudni te vas pitam kolike su te šanse? Naime njoj su tad bili plodni dani. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Natalija Beljo, dr. med.

50:50

marija111111

Pozdrav!
Zadnji put sam mjesečnicu imala 28.1. i trebala sam ju dobiti 25.2. i došla je. No danas ništa, nema ni kapi krvi. Neznam što je! Muči me to. Imala sam spolni odnos s dečkom 21.2. znači, četiri dana prije mjesečnice, no koristili smo kondom, i nije svršio u meni niti išta. Ali dok je stavljo drugi s obje strane je dirao penis, na njemu nije bilo sperme, ali možda je bilo one tekućine ili nešto. Pa me strah! Da li je moguće da sam zatrudnjela ili nešto?
Inače, prije smo nekada imali odnose bez kondoma, i nikad ništa nije bilo. No, u strahu sam. Jer mi je inače menstruacija redovita, svakog 28 dana, i traje po 5-6 dana.
Unaprijed hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Možda još krene , tako da pričekajte.

hejhej

imam pitanje: 14. dana od prvog dana menstruacije (dakle plodni dani, ciklus mi je otprilike redovit (od 28 do 30 dana)) dečko je samo 2 puta ušao u mene na samom početku sexa. Kasnije smo nastavili s kondomom. Dakle, sad me zanima ima li kakve opasnosti od trudnoće?
Puno hvala na odgovoru !

plavusaa

ja imam jedno pitanje ako mi ikako mozete pomoci..naime ja i moj decko smo se nedavno htjeli poseksati...meni je to bilo prvi put i nije me nesto boljelo ali on je reka da mi nije skroz ni usao...doslovno je trajalo 2-3 minute odnosno nije ni bio pravi seks samo je usao u mene i par puta gori doli..on nije svrsio uopce...samo smo htjeli da vidimo hoce li me boljeti a i nisdan ni ja bas sigurna jeli me probio..probali smo bez kondoma i sad me strah jeli ikako moguce da sam trudna..mozete mi pomoci trazim odgovor ali on nije uopce svrsio pa me zanima vase misljenje..

Natalija Beljo, dr. med.

hejhej U plodnim danima postoji šansa za trudnoćom, tako da ako bude kasnila test.
plavušaaa Niste trudni.

harix

moja djevojka i ja nismo imali seksualni odnos,ali spermu sam rukom slucajno prenio na spoljasnji dio njene vagine,te sam je dirao opet samo po spoljasnjem dijelu..dakle nije bilo prodiranja u vaginu... da li postoji vjerovatnoca da ostane trudna na takav nacin ? unaprijed hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.

malena_1

Imala sam spolni odnos za vrijeme menstruacije sa deckom,bez kondoma,ali nije svršio u mene... da li postoji mogućnost da zatrudnim? Zabrinuta sam jer imam mučnine i slabost ali ne povraćam .. menstruaciju sam dobila 21.2,a mi smo imali spolni odnos u subotu 25.2... Hvala unaprijed na odgovoru!

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.

Serendipity

Dali je samo smanjena mogucnost ili ne poatoji sansa za trudnocu u neplodnim danima?

Natalija Beljo, dr. med.

Malo ponovite biologiju sto je potrebno u trudnocu

kometa

Pozdrav..Molim vas mozete li mi odgovoriti na moje pitanje, mozda ce vam se pomalo ciniti smijesno,al me interesuje..jos uvijek sam djevica, al prije 15 dana sam sa momkom imala blizi kontakt,,naime njegov penis je bio u dodiru sa mojom vaginom i lezao je na meni, pa me interesuje, da li je moguce da od tog pritiska moglo doci do razdjevicenja ili mozda trudnoce jer na netu pisu svakakve gluposti( cak i da sperma moze proci kroz himen), pa me buni,,a i vec tri dana me boli stomak i imam mucninu..Hvala unaprijed.