Kontracepcija

kasnjenje menstruacije

panika_1

Napravila sam test jutros i bio je negativan happy
Ipak, grudi me još uvijek bole i zrnate su na opip. Mjerila sam i temperaturu jutros i bila mi je blago povišena, 37.5. Proučavala sam malo i našla pojam "fibrocistična bolest dojke" te da se zna dogodit uslijed hormonalnog disbalansa. Jednom sam već bila u onkologa jer sam primjetila kvržicu iznad aureole koja vidljiva golim okom, ali je utvrdio da je riječ o nekakvoj bezopasnoj žlijezi. Baka mi je imala rak dojke, a čitala sam da je fibrocistična bolest dojke pokazatelj koji upućuje na moguće takve probleme u budućnosti.
Planirala sam ovih dana otići na pregled u ginekologa i posavjetovat se sa stručnom osobom, međutim, samo sam htjela vašu potvrdu da nemam razloga za brigu o trudnoći jer je test negativan, a obavljen je mjesec dana nakon odnosa. Jeli moguće da imam sve ove simptome zbog hormonalnih problema?

panika_1

Nadam se da test pokazuje točno i da sam ga točno koristila. Radila sam test na prvom jutarnjem urinu, držala ga umoćenog u mokraću nekoliko sekundi i ostavila 5 minuta. Test je pokazao jednu crticu, na mjestu gdje je slovo C, a dvije su po uputama znak za trudnoću. Valjda je nakon 30 dana dovoljno velika razina HCG hormona da ga test prepozna??
Znam da sam dosadna i tražim dlaku u jajetu, ali brinu me ove grudi i povišena temperatura, a i čitala sam da ti testovi znaju pokazat pogrešno. Žao mi je što vam oduzimam dragocjeno vrijeme, ali mi stvarno znači objektivna riječ stručne osobe.

Maki5555

Poštovana doktorice,
mojoj curi kasni menstruacija, danas točno tri tjedna.
Kupili smo test i napravili ga 25.08. Bio je negativan, a radila ga je navečer, budući da smo kupili onaj koji se može raditi u bilo koje vrijeme, bar tako kažu u ljekarni, a stoji nekih 60 - ak kn. Ne mogu se sjetiti kako se zove.
Još uvijek nije dobila menstruaciju, da li postoji mogućnost da je trudna, bez obzira na rezultat testa?
Simptome za menstruaciju i nema, jedino joj je trbuh nekako tvrd.

Natalija Beljo, dr. med.

panika1 Zato i postoji ovaj portal da se možete obratiti kad Vam zatreba. Vi možete biti mirni i da mogu grudi boljeti od hormona. S obzirom na pozadinu obavezno UZV dojki i redovite kontrole.

fkuntin

Zanima me dali je moguce da je nekad razmak izmedju ciklusa 21 dan a nekad vise od 25 dana? Hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Da ako ne pijete OHC.

legolas

evo ovako djevojka mi osjeća manje bolove u podrućju jajnika i maternice znaći poslje sexa drugi dan je poćelo stezat pa boljet i onda je prestalo i za 2 dana smo bilo opet skupa i opet ista prića i sad već 3 dan ju boli mislim ne boli nego onako malo steže u tom dijelu ne u trbuhu nego onako malo dolje.. do sad je imala redovitu mengu koliko je to moguće jer joj varira ciklus kasni po koji dan ...eh sad me zanima ima li to kakve veze sa trudnoćom mislim malo me strah .. menga joj treba doč svaki ćas .. pa me interesira dali je to moguća nadraženost ili je moguća trudnoća.. a nema simptome dugčije ne povrača joj se i slčno ni mućnine samo raj blagi bol u donjem dijelu..jel trebam bit u strahu ili?

Natalija Beljo, dr. med.

Ako su odnosi bili zaštićeni onda nema straha u suprotnome tek ako joj mjesečnica bude kasnila napravite test.

legolas

test smo napravili danas ujutro i bio je negativan.. ali joj menga dolazi tek oko 11, 12,13 ... a odnos nije bio zaštićen..

Natalija Beljo, dr. med.

Kao što sam i napisala tek kad bude kasnila.

partenokarpija20

Večer happy
Dakle, moje pitanje je ovakvo...
Godinu dana sam uzimala Yaz pilule bez prestanka... Dolazile su mi redovno svako 28 dana, točno u 4 sata ujutro, ko švicarski sat.
E sada, zadnja menstruacija mi je bila 25.9...
Dan prije mi je bio zadnji dan uzimanja tableta...
Nakon toga smo ja i moj dečko imali malo zaštićen, malo nezaštićen odnos... (Čitajte 6-7 puta zaštićen, ostalo nezaštićen)...
Da li posoji mogućnost da mi već ovoliko kasni radi prestanka pijenja tableta ili ipak da se zabrinem?

Hvala unaprijed... happy

Natalija Beljo, dr. med.

Kako ste imali i nezaštićene odnose napravite test.

acetonka

Bok...
U zadnjih par mjeseci imala sam redovitu menstruaciju...uvijek između 14. i 17. u mjesecu.....no, sad me panika uhvatila....u listopadu sam 14.-og dobila...i ovaj mjesec sam trebala dobiti 18.-og...no međutim ništa....17 dana mi kasni.....napravila sam test intima plus, ali na kontrolnom prozorčiću nije se pokazala plava crta....a u onom reakcijskom se pokazao - (minus)...ali u uputama piše da ako se u kontrolnom prozorčiću ne pojavi plava crta da je test nevažeći zbog previše ili premalo mokraće....ali uvjerena sam da sam sve dobro napravila.....prema uputama....nemam novaca, i ne znam šta da radim, dali da kupim onaj od 20kn što se pravi na jutarnju mokraću, dali će rezultat biti točan??....ako odem kod ginekologa čekati ću red barem mjesec dana....

Natalija Beljo, dr. med.

Nažalost morate ponoviti test.

ghho

Postovanje! Naime koristim Diane35 i uvijek nakon zadnje popijene pilule menstruaciju dobijem u slijedeca 2-3 dana. Moje pitanje je ustvari je koliko je dana normalno da prodje do menstrucaije nakon zadnje pilule? Zadnju pilulu sam popila prije 4 dana i josh nisam dobila menstruaciju niti osjecam ikakve bolove kakve inace imam par dana prije. spole odnose sa deckom sam imala 11 i 12 ovog mjeseca znaci prije 17 dana,nismo koristili kondom niti metodu prekinutog snosaja buduci da uzimam pilule pa smo mislili da napokon smijemo da se opustimo happy... Pilule inace uzimam redovno, mada sam 12-og ju uzela 5 sati kasnije nego inace... sada me nteresuje da li mozda postoji mogucnost da sam zatrudnila? Unaprijed zahvalna...

m.arina

postovani,
6 mjeseci sam pila yasmin i menstruacija mi je dolazila uvijek isti dan, no međutim pilule mi nisu odgovarale iz puno razloga pa sam presla na diane 35 (radi akni i cista na jajnicima) i zadnjih 11 mjeseci pijem diane. prvih par mjeseci sa diane 35 pilulama menstruacija mi je dolazila kao i prije uvijek isti dan, no od prije nekih 6-7 mjeseci mi nikad ne dolazi u isto vrijeme, nekad nakon 2, nekad 3, a nekad cak i 7 dana! zanima me da li je to normalno? i isto tako prije pilula sam imala jako bolne i neredovite menstruacije a sa pilulama bolovi nisu nestali uopce, nekad mi se zapravo cini da su i gori jer doslovno ne mogu hodati prva dva dana :/
moja ginekologica kaze da je to sasvim normalno, i bolovi i ''neredovitost'', ali niti jedna od cura koje znam da piju pilule nema slicnih problema..
hvala unaprijed

Petraaa

Dobar dan rodila sam 21.07 prva menstruacija mi je bila 1.9 trajala je do 9.9 bila je obilna! Sada mi kasni tocno 80dana, radila sam tri testa na trudnocu sa velikim vremenskim razmakom i svi su negativni! Ne dojim. Dal je problem u hormonima ili je mogucnost trudnoce? moram napomenut da sam dobila 6kg nakon poroda a vrlo malo jedem. Unaprjed hvala

Natalija Beljo, dr. med.

qhho Nije trudnoća , može doći i 7 dan.
m. arina nakon 11 mjeseci ne bi smjelo biti tako. Porazgovarajete s ginekologicom da pređete na YAZ
Petraaa Javite se ginekologu da nije nastala cista.

helpme1991

Poštovani

Kasni mi menstruacija 7 dana.Napravila sam dva testa za trudnoću i obadva su bila negativna (clear blue i intim plus) testove sam radila nakon dva dana izostanka menstruacije.Sad je već 7. dan ja sam očajna,a još imam potrebu za učestalim mokrenjem,neznam jel imam kakvu upalu ili..Takodjer nemogu se javit svome ginekologu,jer studiram u drugom gradu i ne idem često doma.Razmišljala sam o odlasku privatnome ginekologu,mene zanima jel postoji mogućnost trudnoce iako su testovi pokazzali negativno?I zadnje odnose sam imala sa zastitom,a zadnja menstruacija mi je bila 21.10,imam neredovite cikluse,ali nikad mi nije ovoliko kasnila.

Natalija Beljo, dr. med.

Možete jedino još jednom napraviti test , pa ako je negativan javite se privatno kod ginekologa.